Twoje IP:3.142.53.68

We wrześniu 2021 r. uczniowie klasy 1A wraz z wychowawczynią panią Lucyną Kostecką oraz paniami Katarzyną Zemmel i Pauliną Sum odwiedzili Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej - krajoznawcze muzeum etnograficzne pod gołym niebem, gdzie eksponowane są zabytki budownictwa ludowego oraz sprzęty i narzędzia określonego regionu. Pani przewodnik z wielką pasją opowiadała o życiu chłopów w dawnej wsi. Zaprowadziła dzieci do chałup, stodół, kościoła, dworku oraz młyna. Mali uczestnicy wycieczki obejrzeli zabawki jakich używali ich rówieśnicy w przeszłości. Dla pierwszaków, te jeszcze nie tak odległe czasy, bez prądu i komputera były mało wyobrażalne. Oprócz zwiedzania obiektów dziewczynki i chłopcy uczestniczyli w warsztatach „ Ene, due, rabe… "– dawne gry i zabawy. Dawniej na wsi dzieci nie miały wiele czasu na zabawę. Pomagały swoim rodzicom w różnych pracach gospodarskich i polowych. Ponieważ rodziców nie było stać na zabawki dla swych pociech, te m.in. wymyślały wiele zabaw i gier, które wiązały się z ruchem, śpiewem i recytacją. Dawne gry i zabawy okazały się bardzo atrakcyjne dla dzieci i sprawiły im wiele radości.

Na zakończenie pobytu uczniowie zakupili pamiątki z tego urokliwego miejsca i udali się w drogę powrotną do szkoły.

Wycieczka należała do udanych, czego dowodem są poniższe zdjęcia.