NASZA SZKOŁA CZEKA NA CIEBIE.  

   

Urząd Miejski  

   

Edukacja przez Szachy  

 

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

1802814
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
2316
2572
18440
18440
65875
99890
1802814

Forecast Today
2880

Online (15 minutes ago):46
46 guests

Twoje IP:3.95.131.146
   

POLinfo  

   

Nie jest żadną tajemnicą, że istnieje jakaś słabość do dzieci piszących pocztówki i cieszących się, gdy te pocztówki otrzymują. Dlatego rodzice uczniów z klasy 3C pomyśleli, że dobrym pomysłem będzie zrobienie czegoś dla nich, i po pewnym przemyśleniu opracowali plan, który pomoże wychowawczyni poprowadzić zajęcia na temat pocztówek. Cel był prosty: chcieli, aby uczniowie otrzymali pocztówki z każdego możliwego zakątka świata, dowiedzieli się wszystkiego o pocztówkach i zostali zachęceni do ich wysłania.

Za pomocą portalu społecznościowego Facebook zorganizowano akcję wysłania pocztówek z pozdrowieniami dla klasy 3C ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Mielcu. Na grupach Polaków we wszystkich możliwych krajach, na forach podróżniczych i postcrossingowych proszono o wysłanie pocztówki do dzieci z klasy 3C. Akcję rozpoczęto w połowie marca, a pierwsze pocztówki dotarły z Republiki Irlandii niedługo po świętach Wielkanocnych. Finał akcji zaplanowano na 21 czerwca. Do tego czasu dotarło prawie 270 pocztówek. Do tego czasu trzecioklasiści o niczym nie wiedzieli.

W dniu finału dla uczniów została przeprowadzona przez wychowawczynię p. Lucynę Kostecką, lekcja o pocztówkach, o tradycji ich wysyłania i czym zostały dzisiaj zastąpione, co mogą przedstawiać i czego mogą nauczyć. Następnie dzieci dowiedziały się o tym, że otrzymały 260 pocztówek z 36 krajów świata, a listę krajów poznały na specjalnie przygotowanym filmiku.

Specjalne pozdrowienia, z miejsca, z którego nie dotarłaby pocztówka, zostały przesłane w formie filmu – były to pozdrowienia od Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego. Podobne pozdrowienia zostały wysłane również z Kostaryki, która przez pandemię nie wysyła poczty do Polski, ale także od osób, które nie zdążyły wysłać pocztówki: z USA, z Portugalii i Tunezji.

Po obejrzeniu prezentacji uczniowie mieli za zadanie odszukać wymienione kraje na mapie lub globusie, co nie stanowiło dla nich większego problemu. Następnie odczytywano wybrane pocztówki, prezentowano w jaki sposób zostały ozdobione, omawiano znaczki, które się na nich znajdowały.

Aby zapewnić dzieciom dodatkową rozrywkę w formie edukacji, zorganizowano quiz z nagrodami na podstawie otrzymanych ciekawostek na pocztówkach, dlatego należało uważnie słuchać ich podczas czytania przez p. Paulinę Sum. Nagrody ufundowane zostały przez Wydawnictwo Olesiejuk, Wydawnictwo Bis, Pocztę Polską, firmę Polbruk. Na koniec zajęć dla uczniów został przygotowany stół szwedzki z degustacją przysmaków gruzińskich ufundowanych przez Piekarnię Gruzińską w Mielcu, dzięki której dzieci mogły spróbować chlebka puri, chaczapuri, słodkich croissantów z nutellą i bananem, a także gruzińskich lemoniad z cytryny i owoców feijoa. Ponadto uczniowie degustowali oryginalny ser cheedar oraz daktyle.

Prezentację z filmikami można obejrzeć na kanale Youtube

https://www.youtube.com/watch?v=6Z51E20M_SU

Oto lista krajów: Anglia, Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Egipt, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Kanada, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Meksyk, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Polska, Portugalia, Szkocja, Szwajcaria, Szwecja, Tajlandia, USA, Walia, Węgry, Włochy, Wyspa Man, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Antarktyka.

Dziękujemy pani Agnieszce mamie Mikołaja oraz wszystkim rodzicom!

https://photos.app.goo.gl/1Sb9xDVuR7mjk61GA

 

   
© by Sp13.