NASZA SZKOŁA CZEKA NA CIEBIE.  

   

Urząd Miejski  

   

Edukacja przez Szachy  

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

1553745
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
57
1552
4149
11983
27963
43948
1553745

Forecast Today
1680

Online (15 minutes ago):11
11 guests

Twoje IP:3.238.174.50
   

POLinfo  

   

Wzmacniamy więź i poczucie bezpieczeństwa – kiedy rodzic czyta dziecku, czuje się ono bezpiecznie i słucha jego głosu. Dziecko czuje się ważne.

Uczymy koncentracji, która umożliwia zdobycie zaawansowanej wiedzy i umiejętności. Skupianie się na książce to doskonały trening.

Rozwijamy umysł – czytanie porównuje się do siłowni dla mózgu. Tworzymy wtedy w głowie mapę wątków, wydarzeń i bohaterów. Pamiętamy, co działo się wcześniej i przewidujemy, co wydarzy się za chwilę. To nieoceniony trening dla umysłu dziecka.

Rozwijamy wyobraźnię. Wyobraźnia to jedno z najważniejszych narzędzi poznawczych dziecka. Umożliwia mu naukę i eksploatację świata.

Redukujemy stres – książki wymagają skupienia, więc całkowicie pochłaniają uwagę, odwracając ją od zewnętrznych bodźców.

Budujemy pewność siebie – osoby, które dużo czytają, chętnie wyrażają swoje zdanie. Mają wyrobioną potrzebę weryfikacji tego, co słyszą. To buduje ich pewność siebie i asertywną postawę. Łatwiej jest im powiedzieć nie, by nie podążać ślepo za grupą.

Uczymy refleksji – młody człowiek kształtuje osobowość, ciągle słyszy, co jest dla niego ważne i czego oczekują inni. Książki dadzą mu narzędzie do przebywania ze sobą i swoimi myślami o tym, kim jest, kim chciałby być i jak postrzega świat. W spokoju, mając poczucie, ze robi coś pożytecznego.

Wychowujemy, przekazujemy poglądy – świat, który znamy, nasze zasady i poglądy, powstały między innymi w naszych domach, gdy rodzice i dziadkowie czytali dzieciom bajki i legendy. Dobierając odpowiednie książki, kształtujemy poglądy dzieci i uczymy postaw moralnych. To także okazja do szczerej rozmowy na trudne tematy.

Dajemy szczęście – tak po prostu. Osoby czytające dla przyjemności są statystycznie znacznie bardziej zadowolone z życia, lepiej wykształcone, kreatywne, zajmują wyższe stanowiska i lepiej zarabiają.

 

   
© by Sp13.