NASZA SZKOŁA CZEKA NA CIEBIE.

1992

Twoje IP:35.172.230.154

Szukaj w serwisie...

REKRUTACJA 2023/2024

Zapisy do SP nr 13 na rok szkolny 2023/2024

Projekt edukacyjny "Zostań znajomym swojego dziecka" adresowany jest do rodziców i opiekunów. Jego celem jest zachęcenie rodziców do aktywnego uczestniczenia w internetowym życiu dzieci, poznania ich zainteresowań i wirtualnej społeczności.

Dzieci coraz więcej czasu spędzają w internecie, wykorzystując do tego urządzenia mobilne, którymi posługują się często bieglej niż dorośli. Cyfrowy świat to ich rzeczywistość. Dlatego kontakt rodzica z dzieckiem w tym obszarze może być trudniejszy. Warto być z dzieckiem i przy dziecku, kiedy stawia pierwsze kroki w internecie. Pokazać, co można ciekawego robić w sieci, nauczyć najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Po prostu być. Hasło „Zostań znajomym swojego dziecka” ma zachęcić dorosłych do aktywnego uczestniczenia w internetowym świecie podopiecznych oraz przyglądania się, jak wygląda ich aktywność i czy nie zagraża ich poprawnemu rozwojowi.

Projekt „Zostań znajomym swojego dziecka” realizowany jest od 2012 r. przez instytut badawczy NASK w ramach działań Polskiego Centrum Programu Safer Internet.

Na projekt składają się krótkie animowane filmy, które w lekki, atrakcyjny sposób zachęcają dorosłych do włączenia się w internetowe życie dzieci, poznania ich zainteresowań i wirtualnej społeczności. Prezentują także najważniejsze zagrożenia, na jakie mogą natrafić dzieci podczas poruszania się w sieci.

Materiały multimedialne - seferinternet.pl - https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/materialy-multimedialne/zostan-znajomym-swojego-dziecka.html

Opracowanie na podstawie - seferinternet.pl

Katarzyna Zemmel