Twoje IP:3.141.41.187

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu pt. „Mała książka – wielki człowiek”, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Opracowany został z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Dobrze dobrane książki rozwijają umysł i emocje dziecka, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych. Czytając swojemu dziecku, rodzice wpływają na jego przyszłość i pomagają mu osiągnąć sukces.

W szkołach podstawowych w całej Polsce, wszystkim pierwszoklasistom zostaną przekazane przygotowane specjalnie dla nich Wyprawki Czytelnicze. W ich skład wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.

Projekt jest całkowicie bezpłatny, zarówno dla szkół, jak i uczniów. Realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.