Twoje IP:3.15.218.254

Z okazji 550 rocznicy lokacji miasta Mielca uczniowie klasy 3C, pod opieką p. Lucyny Kosteckiej oraz p. Pauliny Sum przygotowali wystawę prac plastycznych pt. „Mielec moje miasto”, która została zaprezentowana wszystkim uczniom oraz nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 13 na szkolnym korytarzu. Prace plastyczne przedstawiają najbardziej charakterystyczne budynki, pomniki, obiekty lotnicze znajdujące się na terenie naszego miasta. Uczniowie bardzo zaangażowali się w tworzenie prac plastycznych o swoim mieście. Skrupulatnie i ze szczegółami wykonali swoje dzieła. Dopełnieniem wykonania była staranność kolorowania, która wpłynęła na całościowy odbiór i atrakcyjność.

Wystawa stała się także okazją do zaprezentowania pięknych albumów o Mielcu, w których można oglądnąć stare pocztówki, fotografie, znaczki pocztowe, a także przeczytać informacje o historii naszego miasta oraz ciekawostki z nim związane.

Ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy z ciekawością przeglądali albumy. Była to dla nich lekcja o swoim mieście, która sięgała dawnych czasów po współczesność.