Z Interkl@są na „ty” w SP 13

Głównym celem ogólnopolskiej inicjatywy przebiegającej pod hasłem "Znak Jakości Interkl@sa" jest promowanie szkół, przygotowujących uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym, zgodnie ze standardami przyjętymi w Unii Europejskiej.
Idąc w parze z technicznym postępem, nasza szkoła postanowiła dorównać szybkim krokom informatycznej erze i zdobyć tak prestiżowe wyróżnienie, jakim jest ów Znak oraz uzyskać certyfikat EUROPRIX - europejski odpowiednik polskiego Znaku Jakości Interklasa.

Po całorocznych zmaganiach znów otrzymaliśmy Znak Jakości Interkl@sa. W roku szkolnym 2006/2007 o ów Znak ubiegały się 44 szkoły z terenu całej Polski. Tylko dwadzieścia z nich zostało tegorocznymi laureatami tej nagrody. Nasza szkoła zajęła II miejsce w Polsce i oprócz pamiątkowej tablicy, prawa do używania godła Znaku Jakości, nagród od sponsorów otrzymała nagrodę główną - wysokiej klasy laptopa Inspiron firmy DELL. Ceremonia wręczenia Znaków Jakości Intrekl@sa odbyła się 11 czerwca 2007 roku w gmachu Sejmu RP. Naszą szkołę reprezentowała delegacja nauczycieli i uczniów na czele z dyrektorem szkoły Andrzejem Bryłą. Honorowy patronat nad uroczystością objął Marszałek Sejmu RP Ludwik Dorn. Na uroczystości głos zabrała posłanka do Parlamentu Europejskiego Grażyna Staniszewska, która zwróciła uwagę na rolę prawdziwego nauczyciela w edukacji  młodego pokolenia. Podsumowania tegorocznej edycji konkursu dokonał Przewodniczący Komisji Znaku Jakości - Zdzisław Nowakowski.
Po części oficjalnej organizatorzy przewidzieli wycieczkę po Parlamencie dla uczniów ze zwycięskich szkół, którzy mogli przyjrzeć się z bliska sali obrad i innym miejscom znanym tylko z przekazów telewizyjnych. Nie zabrakło też czasu na pytania dziennikarzy i pamiątkowe zdjęcia. Dzięki wspaniałym uczniom, ogromnemu zaangażowaniu dyrekcji i nauczycieli uczących w „Trzynastce” mogliśmy być uczestnikami tak doniosłego wydarzenia.
Ponownie ubiegamy się o Znak Jakości Interkl@sa. Kulisy zdobywania tak prestiżowego wyróżnienia, przedstawi opowiadanie pt. „Pół żartem. Pół serio”.

Znak Jakości Interkl@sa przyznany na lata szkole 2004/2005 i 2005/2006

14 czerwca 2004r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP nasza szkoła otrzymała prestiżowe wyróżnienie, jakim jest Znak Jakości Interkl@sa. Tylko osiem szkół stało się jego posiadaczami, wśród nich byliśmy my – uczniowie z SP nr 13. Nasza szkoła jako jedna z trzech szkół podstawowych w Polsce, uzyskała ten certyfikat, dając wzorcowy przykład wdrażania idei społeczeństwa informacyjnego, który został po raz pierwszy nagrodzony dwa lata temu.

Cieszymy się, że nie zawiedliśmy naszych sojuszników i zabłyszczeliśmy w oczach wszystkich członków Kapituły.

Znak Jakości Interkl@sa przyznany na lata 2002-2003

Dnia 9 IV 2002 r. Kapituła przyznała naszej szkole Znak Jakości Interkl@sa. Staliśmy się pierwszą szkołą w Polsce, która uzyskała honorowy tytuł na okres dwóch lat. Uroczystość wręczenia certyfikatu odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Dyplomy, statuełka i mosiężna tablica wręczona nam przez marszałka Sejmu Marka Borowskiego zajmują honorowe miejsce w naszej szkole i są namacalnymi atrybutami, potwierdzającymi przyznanie wyróżnienia. Cieszymy się, że staliśmy się szkolnymi pionierami informatycznej ery. Ceremonia wręczenia Znaku Jakości Interkl@sa dostarczyła uczniom, rodzicom i nauczycielom niezapomnianych wrażeń. Jakie odczucia przyniosła owa uroczystość, jak zapisała się w ich pamięci, dowiedzieć się można z wywiadu, który udzielił przedstawiciel Rady Rodziców pan Adam Burek, z uczniowskiej relacji z wizyty w Warszawie oraz fragmentów tekstów gazet i internetowych stron.

Twoje IP:54.90.207.75