Urząd Miejski  

   

WIRTUALNY SPACER  

   

Edukacja przez Szachy  

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  


Warning: Division by zero in /modules/mod_zt_visitor_counter/helper.php on line 74
0705713
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
147
1599
2976
3992
21099
29282
705713

Online (15 minutes ago):15
15 guests

Twoje IP:184.73.14.222
   

Informujemy, że szkoła przystąpiła w dniu 8 kwietnia 2019 r. do bezterminowego strajku nauczycieli i pracowników oświaty.

Informujemy, że w dniu 4 kwietnia (czwartek) 2019 r. odbędą się spotkania z rodzicami.

Klasy I – IV - godz. 1630

Klasy V – VIII, Klasy III gimnazjum - godz. 1730

Uczniowie klasy 1B przywitali wiosnę wystawiając przedstawienie pt. „Nadchodzi wiosna”. Do obejrzenia występu zaprosili panią dyrektor szkoły, swoich rówieśników z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej wraz z wychowawcami w dniu 27 marca 2019 r. oraz swoich rodziców w dniu 28 marca 2019 r.

26 marca 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu odbył się II etap IX Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i I LO w Mielcu.

Podczas konkursu zastosowano różne techniki testowe, m.in. uzupełnianie zdań odpowiednim słownictwem, dopasowywanie wyrażeń do odpowiednich kategorii, uzupełnianie dialogu, przyporządkowywanie nagłówków do fragmentów tekstu, test wyboru. Ponadto uczniowie musieli wykonać dwa ćwiczenia sprawdzające umiejętność rozumienia ze słuchu.

Równiutko z pojawieniem się WIOSNY- 21 marca- przywitaliśmy ją w naszej szkole. W klasach młodszych, podczas zespołowej pracy, pod okiem pań wychowawczyń, dzieci tworzyły na dużych arkuszach papieru piękne plastyczne dekoracje. Umieszczone na szkolnych korytarzach cieszą oczy uczniów, nauczycieli i rodziców.

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie edukacji zdrowotnej "Dobrze jemy ze szkołą na widelcu". Dlatego też, dnia 01 marca 2019r. w klasie 2A było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Uczniowie na zajęciach własnoręcznie przygotowali pyszną, witaminową sałatkę.

Obrzęd powitania wiosny jest nierozerwalnie związany z topieniem marzanny. Jest to jeden z najstarszych obyczajów ludowych, który kultywowany jest w wielu regionach Polski do dnia dzisiejszego. Gdy ruszają zimowe lody i topnieją śniegi a przyroda budzi się do życia - pierwszego dnia kalendarzowej wiosny wynosi się do najbliższej rzeczki słomianą kukłę, którą topi się lub pali.

21.03 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Szafera w Mielcu odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji dziecięcej”, w którym wzięło udział 33 uczestników z klas I – IV. Naszą szkołę reprezentowała zwyciężczyni Szkolnego Konkursu Recytatorskiego - Maja Smykla, uczennica kl. 1a, która z niezwykłym urokiem osobistym oraz kunsztem recytatorskim zaprezentowała wiersz Juliana Tuwima pt. „Słoń Trąbalski”.

14 marca w naszej szkole obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Liczby π”. Wzięły w nim udział klasy trzecie gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła klasa 5A. Uczniowie przedstawili inscenizację pt. „Kłótnia liczb”, której główną bohaterką była liczba PI.

   
© by Sp13.