Twoje IP:18.218.61.16

Święta to dobry okres by spróbować zażegnać konflikt. W odbudowaniu bądź nawiązaniu dobrych relacji z bliskimi, współpracownikami lub innymi ludźmi mogą pomóc mediacje.

Jest to metoda rozwiązywania konfliktów w obecności osoby trzeciej, która pomaga we wzajemnej komunikacji stron i ułatwia dojście do porozumienia. Mediator nie osądza i nie wydaje wyroków, wspiera w komunikacji strony sporu bez ingerencji w efekt rozmów. Pomaga budować nową, lepszą jakość relacji. O pomoc w rozwiązaniu sporu może się zwrócić każdy - Mediatorzy są w całym kraju.

A od ubiegłego tygodnia są również w naszej szkole! Mediatorzy Rówieśniczy – wspaniali młodzi ludzie, którzy znaleźli w sobie wrażliwość na nieporozumienia w relacjach rówieśników, otwartość na niesienie pomocy w rozwiązywaniu konfliktów, empatię i chęć zmiany świata na lepsze.

Po serii spotkań z pedagogiem szkolnym na zajęciach z komunikacji, rozwiązywania konfliktów i mediacji powstał Szkolny Klub Mediacji SP13, którego członkami zostali: Emilia Bogudzka, Amelia Drozdowska, Igor Gesing, Gabriela Jędruch, Kamila Kardyś, Gabriela Krochmal, Amelia Pszeniczna, Wiktoria Rydza, Karolina Szantula, Aleksandra Wiącek i Maja Zboch.

Opiekę nad SKM sprawuje pedagog szkolny i mediator Dorota Buczek - Kolanko.

Nazwę wymyśliliśmy sobie sami, ale już dziś zapowiadamy ogłoszenie konkursu na logo Szkolnego Klubu Mediacji. Zapraszamy do współpracy.

Nie możemy się doczekać powrotu do szkoły i tworzenia w niej nowej jakości komunikacji i rozwiązywania konfliktów.

Pozdrawiamy serdecznie, życzymy wszystkim wesołych świąt oraz samych satysfakcjonujących i pełnych zrozumienia relacji w Nowym Roku. Może warto wyciągnąć rękę na zgodę?