Twoje IP:3.147.104.120

Przyprowadzanie i odbiór dzieci ze szkoły

1. Uczeń może być przyprowadzany i odbierany ze szkoły tylko przez 1 osobę.
  2. Rodzic wprowadza dziecko do przedsionka szkoły, oboje powinni mieć założone maseczki ochronne. Rodzic ściąga dziecku maseczkę i zabiera ją ze sobą
  3. Dziecko odbiera pracownik szkoły, Rodzic nie może wchodzić na dalszą część szkoły.
  4. Uczeń schodzi do szatni a po przebraniu się idzie do wyznaczonej sali.
  5. Po wejściu do sali uczeń myje ręce.
  6. W przypadku stwierdzenia przez pracownika odbierającego objawów chorobowych
    u dziecka, pracownik nie odbiera dziecka, pozostawia je rodzicowi i informuje dyrektora lub osobę go zastępującą o zaistniałej sytuacji.
  7. Odbiór ucznia ze szkoły odbywa się przy drzwiach wejściowych, po podaniu dyżurującemu pracownikowi szkoły przez rodzica (opiekuna prawnego lub osobę
    do tego upoważnioną) imienia i nazwiska dziecka oraz klasy, do której uczęszcza.

Organizacja zajęć opiekuńczo – wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych

1. W grupie może przebywać do 12 uczniów.
  2. W uzasadnionych przypadkach, za zgodą organu prowadzącego można zwiększyć liczbę dzieci - nie więcej niż o 2.
  3. Do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  4. Uczniowie do szkoły są przyprowadzani/odbierani przez osoby zdrowe.
  5. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji nie wolno przyprowadzać ucznia do szkoły.
  6. W szkole uczniowie klas I – III i nauczyciele nie muszą zakrywać ust i nosa (nie chodzą w maseczkach), jeżeli nie jest tak wskazane w przepisach prawa lub wytycznych ministra właściwego do spraw zdrowia bądź Głównego Inspektora Sanitarnego, a także w niniejszych Procedurach.
  7. Dozwolone jest noszenie maseczki przez ucznia podczas pobytu w szkole, jeśli taką wolę rodzic wyrazi.
  8. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
  9. W sali odległości pomiędzy stanowiskami dla uczniów wynosi min. 1,5 m
    (1 uczeń – 1 ławka szkolna).
  10. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą lub pożyczać.