11948

Twoje IP:3.15.10.137

„Cieszymy się, że jesteście z nami i razem tworzymy empatyczną społeczność!  Dzieci, które kilkanaście lat temu same zbierały monety, dziś są już dorosłe. Teraz ze swoimi pociechami wspierają naszą inicjatywę.

Z sentymentem wspominają zbiórki groszaków i pokazują kolejnemu pokoleniu, jak ważne jest bezinteresowne pomaganie. Uczniowie przystępując do akcji, tym samym tworzą kapitał społeczny i budują solidaryzm. Widzą, że szkoła - to także miejsce na lekcje wrażliwości, zrozumienia i tolerancji. To dzięki Wam nasza działalność jest możliwa! To jest Wasz wielki sukces! Grosze - to prawdziwa pomoc dla tysiąca dzieci z instytucjonalnej czy rodzinnej pieczy zastępczej. Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie, włożony trud i każdy przekazany grosik. W imieniu dzieci, którym pomagamy, a także naszego Zespołu, który pracuje nad akcją Góra Grosza, z serca dziękujemy!” – to skierowane do nas słowa Pani Iwony Niemasz – Przewodniczącej Towarzystwa Nasz Dom – organizatora społecznej zbiórki – Góra Grosza, w której nasza szkoła uczestniczy od samych jej początków.

Towarzystwo Nasz Dom, wykorzystując zebrane środki finansowe, zapewnia nas, że uważnie pochyla się nad każdą zgłoszoną prośbą o pomoc i wspólnie decyduje, jakie podjąć działania. Czasami jest to wsparcie materialne, czasami specjalistyczne. Góra Grosza pozwala na prowadzenie małych domów i mieszkań dla usamodzielnianych wychowanków. Tam dzieci i młodzież bezpiecznie rozwijają się i planują swoją przyszłość, gdy trwa kryzys w ich rodzinie. Zebrane grosze nie tylko wspierają talenty i zainteresowania podopiecznych fundacji, ale też umożliwiają prowadzenie trzech Specjalistycznych Ośrodków – „Port”, gdzie dziecko i jego rodzina otrzymują potrzebną pomoc. Dlatego właśnie zbieramy Górę Grosza!

A co działo się w „Trzynastce”? Czy nadal każdy kolejny rok jest lepszy od poprzedniego? - OCZYWIŚCIE!

W TEGOROCZNEJ AKCJI - GÓRA GROSZA 2020 w SP13, z pomocą grup zerowych Przedszkola Miejskiego nr 16, przekazaliśmy Towarzystwu Nasz Dom - 1768 ZŁ

WAGA WSZYSTKICH MONET zapakowanych w 19 paczkach to

180 KILOGRAMÓW!!!!!!!!!

Serdecznie dziękujemy zaangażowanym w zbiórce niżej wymienionym uczniom:

• Przedszkole Miejskie nr 16 w Mielcu

Klaudia Sypek, Oliwia Ryniewicz, Martyna Krempa, Michał Czekaj;

• Klasy I

Gabriel Chorzępa, Alex Grzesik, Lena Miazga, Antoni Pietryka, Jakub Pipała, Eryk Pondo, Nadia Świć, Emilia Mróz, Mikołaj Serafin, Kamila Chruszczyk, Zuzanna Działo, Kornelia Romanek, Jagoda Tyrpa;

• Klasy II

Tymon Cichoń, Zuzanna Laskowska, Alicja Markowska, Kacper Szwakopf, Kamil Zboch, Wiktor Bec, Emil Noch, Bianka Rusin, Laura Filipowicz, Lena Giera, Milena Leś, Emilia Pszeniczna, Konrad Rębisz, Adrian Sypek;

• Klasy III

Łukasz Batog, Hanna Laskowska, Gabriela Banaś, Karol Chruszczyk, Martyna Kędra, Paulina Misiak, Karolina Rawinis, Maciej Rawinis, Wojciech Rawinis, Marcelina Skrzyniarz, Nikola Bąk, Szymon Daniel, Anna Kusiak, Alex Miazga, Michał Ossoliński, Filip Serafin, Natalia Sypek, Izabela Śmiatacz, Michał Tomaszewski;

• Klasy IV

Szymon Kopacz, Maja Chęcińska, Tomasz Pipała, Wiktor Świć;

• Klasy V

Martyna Badura, Agnieszka Rżany, Milena Bartkowska, Oliwia Chęcińska, Nadia Danielewicz, Kornelia Gruz, Victor Guretzki, Julia Iwasieczko, Sebastian Maziarz, Brajan Mazur, Roksana Mądrzyk, Sudoł Magdalena, Piotr Turczyn, Amelia Tyrpa, Natalia Występek, Machniak Anna, Makuch Sylwia, Mikołaj Brzana;

• Klasy VI

Alicja Bielec, Agata Machnik, Kinga Babula, Maja Zboch, Krzysztof Batog, Patryk Biela, Dawid Kondel, Kamil Kurgan, Natalia Pyzikiewicz, Wiktor Rębisz, Jagoda Romanek, Julia Rzeźnik, Dawid Sakowski, Bartosz Uzar, Aleksandra Wiącek, Zofia Zawadzka, Maciej Zieliński, Filip Napieracz, Gabriela Jędruch, Kacper Kopacz, Piotr Tyksiński, Amelia Pszeniczna, Maksymilian Lorynowicz;

• Klasy VII

Aleksandra Sypek, Jakub Baltyzar, Maja Dragan, Mateusz Gruszka, Barbara Kmieć, Kamil Maziarz, Magdalena Muniak, Dominik Nowak, Olaf Stawiarz;

• Klasa VIII

Karolina Frąc;

• Za pomoc w segregowaniu monet dziękujemy uczniom:

Jakubowi Baltyzarowi, Mateuszowi Gruszce, Olafowi Stawiarzowi

oraz nauczycielom – paniom - Lucynie Kosteckiej, Agnieszce Kubik, Renacie Grochockiej, Patrycji Kos- Laskowskiej, Paulinie Sum i Beacie Goli.

• Za rozpropagowanie akcji plakatami dziękujemy uczniom:

Milenie Leś, Emilii Ortyl, Monice Wiącek, Michałowi Tomaszewskiemu, Mai Bisowskiej, Hani Laskowskiej, Laurze Kardyś, Ani Kusiak, Alexowi Grzesikowi.

W imieniu Towarzystwa Nasz Dom składamy podziękowanie wszystkim uczestnikom akcji i zachęcamy do odwiedzenia strony Towarzystwa Nasz Dom.

PS. Jeśli ktoś został pominięty, prosimy o pilne zgłoszenie i od razu przepraszamy.

Mamy też nadzieję, że „słoiki” już zaczęły się napełniać groszówkami na następny rok. J

Katarzyna Zemmel i Barbara Pyrz– szkolni koordynatorzy akcji