1952

Twoje IP:3.137.171.121

W tym roku Szkolne Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 13 w Mielcu przedświąteczną pomoc postanowiło zorganizować dla Pani Katarzyny Skarbek i jej maleńkiego synka Karolka.

Informację, o znajdującej się w wielkim kryzysie rodzinie, otrzymaliśmy od Pani Mirosławy Jakubowskiej, za co jej serdecznie dziękujemy. Pomoc w formie zebrania środków finansowych prowadziliśmy na wiele sposobów, czego efektem końcowym była znacząca pomoc rodzinie.

Jak osiągnęliśmy taki wynik?

• Na początek : Szkolna świąteczna akcja pieczenia i sprzedaży ciast

Tradycją stało się już w naszej szkole, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia jedną z akcji Szkolnego Koła Wolontariatu jest kiermasz świątecznych ciast. Ciasta pieką nasi uczniowie wraz z całymi rodzinami. Otrzymujemy prawdziwe arcydzieła cukiernicze, ale co najważniejsze, uczniowie już od najmłodszych lat uczą, że każdy z nas może pomagać innym na ile tylko potrafi. Trzeba tylko tego chcieć, a liczba zaangażowanych osób pokazuje sama za siebie - Trzynastce chęci na pewno nie brakuje! J

Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna. Cała - ponieważ nawet, jeśli ktoś nie piekł ciasta, to bardzo chętnie je kupił, nie szczędząc na to swoich pieniędzy.

Dzięki wszystkim uczestnikom tego wydarzenia uzbieraliśmy 1850zł. To całkiem sporo, jak na szkolną cukiernię J.

Za upieczenie ciast baaaardzo dziękujemy uczniom i ich rodzicom:

Klasa IVB:

Krupa Dominik;

Klasa VA:

Nowosiadło Paweł; Kaczor Filip (2 ciastaJ); Nawara Lena; Kużdżał Kalina, Nowak Igor, Guretzki Viktor, Agnieszka Rżany;

Klasa VB:

Boryczko Weronika;

Klasa VIB:

Górak Barbara, Krempa Marcelina, Krempa Eliza, Krochmal Gabriela, Romanek Jagoda, Skrobisz Zuzanna;

Klasa VIC:

Korzeń Laura, Szczygieł Michał, Działowski Maciej, Ptak Martyna, Osmola Milena, Ciepliński Dominik;

Klasa VIIB: Trzyna Julia, Myjak Jowita;

Klasa VIIIA: Markowski Szymon, Filip Ramik, Kania Jakub;

• A potem: Zamawianie ciast świątecznych przez pracowników szkoły - ciast pieczonych charytatywnie przez zaprzyjaźnione rodzinie Państwa Skarbków osoby.

W tym miejscu podziękowania za cukiernicze zaangażowanie należą się Paniom - Mirosławie Jakubowskiej, Małgorzacie Nowickiej, Katarzynie Wiciejowskiej, Monice Skowrońskiej - Ziomek, Teresie Dzidce - Weryńskiej, Agnieszce Mazuruk, Joannie Górskiej, Paniom zeStowarzyszenia Kobiety z Pomysłem”,  Paniom z Białego Boru, Tuszymy i Rzemienia, Iwonie Ławruk oraz Magdalenie Weryńskiej –Zarzeckiej.

Dziękujemy pracownikom SP 13, którzy kupili wypieki dostarczone przez Panią Barbarę Pyrz w przedwigilijny dzień oraz tym, którzy na ten cel, z dobroci serca, przekazali datek pieniężny. Do świątecznych zamówień dołączyła również jednostka strzelecka JS2093, dla której charytatywnie ciasta upiekli: Panie - Krupa D, Rżany A, Barbara Pyrz oraz Pan Łukasz Wolak – pracownik Cukierni Pani Borowskiej.

W ten sposób uzbieraliśmy kolejne 2270zł. J

• I jeszcze: Dobrowolne wpłaty na konto

Szkolne Koło Wolontariatu uruchomiło także dostęp do konta rodziny Państwa Skarbek, na które rodzice naszych uczniów mogli wpłacać dowolne kwoty pieniędzy lub robili to za pośrednictwem p. Barbary Pyrz . W ten sposób akcję wsparły rodziny naszych uczniów:

Krzysztofa i Alicji Bielec, Igora Nowaka, Dawida i Bianki Rusin, Piotra Turczyna, Oliwii i Mai Chęcińskich, Magdaleny Sudoł, Natalii i Pawła Kuczewskich, Wiktorii, Jakuba i Kacpra Kosylów, Filipa i Mikołaja Kaczorów, Kamila Kapinosa, Krzysztofa i Łukasza Batog, Michała Bachary, Liliany Blicharz, Karoliny Szantuli, Kamila Kurgana, Macieja Rodzinki, Michała Karczmarza, Kingi i Sylwii Makuch, Szymona Stokłosy, Julii Iwasieczko, Anny Machniak, Roksany Mądrzyk, Amelii i Jagody Tyrpy, Brajana Mazura, Mateusza Gruszki.

W tej postaci nasza pomoc zamknęła się kwotą 4 150zł. J

W imieniu Państwa Katarzyny i Wiesława Skarbek oraz ich synków

SERDECZNIE WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM W POMOC DZIĘKUJEMY !!!!!!!!!!!

Koordynatorzy akcji:

Barbara Pyrz