Twoje IP:3.137.183.14

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13 W MIELCU, który odbył się 27 lutego 2020 r., poprzedził trwające już w tym tygodniu zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021.

Po przywitaniu kandydatów na uczniów i ich rodziców przez Panią Dyrektor Teresę Lechocińską - Ciupa, spotkanie poprowadzili reprezentujący Samorząd Uczniowski – Przewodnicząca Szkoły – Aleksandra Sypek oraz Zastępca Przewodniczącej Szkoły – Szymon Markowski.

To, że nasza szkoła to nie tylko nauka, naszych gości miał przekonać krótki pokaz talentów i spacer po szkole.

Karina Kołodziej i Milena Głodzik - uczennice klasy 3A -rozpoczęły występy piosenką pt „Nie bój się chcieć”. Również pod instruktorskim okiem Pani Marty Kandzior i Pani Beaty Goli, klasa 3A zaprezentowała się w dynamicznym układzie tanecznym do piosenki Shakiry – „WAKA-WAKA”. Uczniów z klasy 3B usłyszeliśmy w wykonaniu utworów na dzwonkach: „W murowanej piwnicy”, „Gdy strumyk płynie z wolna” i „Siedzi ptaszek”. Muzyczną opiekę nad uczniami sprawowała Pani Anna Żmuda. Zespół uczniowski klasy 2A prowadzony przez Panią Agnieszkę Kubik i Panią Patrycję Kos - Laskowską zaprezentował się publiczności w układzie tanecznym do piosenek „Swing w uliczce”, „Chocolate” i „Góry do góry”.

Na zakończenie prezentacji talentów zobaczyliśmy krótką widokówkę z życia szkoły w postaci pokazu slajdów, przygotowaną przez Panią Martę i Panią Beatę.

Do dyspozycji gości „otwarto drzwi” wszystkich lokalowych zasobów „Trzynastki” – klas, jadalni, świetlicy, sal gimnastycznych, biblioteki, zarówno w szkolnej części dzieci młodszych (co z pewnością bardziej interesowało przedszkolaków), jak i segmentu klas IV – VIII (żeby rodzice zobaczyli całość przyszłej edukacji dziecka). W salkach szachowych Pan Robert Karnasiewicz zapoznał rodziców z planem treningowym proponowanym dla klasy sportowej. Na okazję Dnia Otwartego wielu nauczycieli przygotowało tematyczne wystawy, które można było oglądać na korytarzach szkolnych. Spacer po szkole poprowadził gości niezastąpiony Samorząd Uczniowski w składzie – Aleksandra Sypek, Szymon Markowski, Kamil Kwaśniewski, Maciej Bielaszka, Jakub Kania i Mateusz Luberda. Pani Małgorzata Pazdro - opiekun SU – na bieżąco czuwała nad realizacją kolejnych punktów programu. Korzystając z obecności Pani Krystyny Chlebowskiej – Sekretarza Szkoły, rodzice mogli wyjaśniać pytania o rekrutację. Plakaty informujące o rekrutacji i Dniu Otwartym zaprojektował Pan Witold Targosz. Szkolny reporter wydarzenia – Pani Renata Dybska.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie Dnia Otwartego oraz rodzicom wspierającym swoją obecnością występujących uczniów.

Mamy nadzieję, że prezentacja talentów „w pigułce” oraz spacer po szkole przekonały wszystkich obecnych, że nauka w naszej szkole jest tylko jedną z wielu możliwych uczniowskich aktywności i dlatego warto do nas dołączyć J.

Zatem, do zobaczenia we wrześniu.

Koordynatorzy Dnia Otwartego:

Agata Durej, Katarzyna Zemmel