1989

Twoje IP:18.191.181.231

Od 10 do 21 LUTEGO 2020 –prowadzimy akcję charytatywną „GÓRA GROSZA”.

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”. „Góra Grosza”- to zbiórka drobnych monet przeznaczona na rodzinne domy dziecka, nad którymi opiekę sprawuje TOWARZYSTWO NASZ DOM. Nasza szkoła od kilkunastu już lat uczestniczy w akcji, wspierając finansowo to szczytne przedsięwzięcie.

Opiekunowie zbiórki:

Klasy I – III – Katarzyna Zemmel – pedagog;

Klasy IV – VI – Barbara Pyrz – nauczyciel biologii

Wszystkich uczniów i rodziców zapraszamy do udziały w zbiórce groszaków.

Jak w przypadku każdej akcji charytatywnej, przystąpieniu do niej towarzyszą również działania reklamujące akcję - chętni uczniowie projektują i wykonują plakaty. Dlatego też gorąco zachęcamy do stworzenia plakatu XX edycji zbiórki GÓRY GROSZA.

Barbara Pyrz, Katarzyna Zemmel

Szanowni Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele.

Góra Grosza ma 20 lat! Jest dorosła! To, jak duża urośnie na dwudzieste urodziny, zależy od Was. Potrzebujemy Was, by pomagać dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami. Mamy w archiwum wiele pięknych dowodów naszej pomocy. Setki podziękowań, liczne zdjęcia, a wśród nich: uśmiechnięta Kasia na obozie literackim, Marek w swoim wymarzonym pokoju, Małgosia na kursie rysunku, Adrian trzymający świadectwo szkolne z dobrymi ocenami czy szczęśliwy Andrzej z rodzeństwem i ze swoją mamą. Każde zdjęcie to osobna, wzruszająca historia. Cieszymy się, że jesteście z nami i razem tworzymy empatyczną społeczność! Dzieci, które kilkanaście lat temu same zbierały monety, dziś są już dorosłe. Teraz ze swoimi pociechami wspierają naszą inicjatywę. Z sentymentem wspominają zbiórki groszaków i pokazują kolejnemu pokoleniu, jak ważne jest bezinteresowne pomaganie. Uczniowie/uczennice, przedszkolaki przystępują do akcji i tym samym tworzą kapitał społeczny i budują solidaryzm. Widzą, że szkoła to także miejsce na lekcje wrażliwości, zrozumienia i tolerancji. To dzięki Wam nasza działalność jest możliwa! To jest Wasz wielki sukces! Grosze to prawdziwa pomoc dla tysiąca dzieci z instytucjonalnej czy rodzinnej pieczy zastępczej. Uważnie pochylamy się nad każdą zgłoszoną prośbą i wspólnie decydujemy, jakie podjąć działania. Czasami jest to wsparcie materialne, czasami specjalistyczne. Góra Grosza pozwala nam na prowadzenie małych domów i mieszkań dla usamodzielnianych wychowanków. Tam dzieci i młodzież bezpiecznie rozwijają się i planują swoją przyszłość, gdy trwa kryzys w ich rodzinie. Wasze grosze nie tylko wspierają talenty i zainteresowania naszych podopiecznych z całej Polski, ale też umożliwiają prowadzenie trzech Specjalistycznych Ośrodków – „Port”, gdzie dziecko i jego rodzina mogą otrzymać pomoc. Dlatego zbierajmy Górę Grosza! Bardzo dziękujemy za Wasze dotychczasowe zaangażowanie, włożony trud i każdy grosik. Mamy nadzieję, że przy jubileuszowej edycji również będziecie z nami. Mamy też nadzieję, że zaprosicie innych, żeby przyłączyli się do akcji. W imieniu dzieci, którym pomagamy, a także naszego Zespołu, który pracuje nad akcją Góra Grosza, z serca dziękujemy!

FUNDACJA NASZ DOM