Twoje IP:3.143.17.127

„W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz, starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz”

Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli. Klasa 3A wraz z paniami: Martą Kandzior, Beatą Gola i Anną Rogóż odwiedziła nowo wybudowaną Miejską Bibliotekę Publiczną przy ul. Kusocińskiego w Mielcu. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w tym nowym tak magicznym miejscu pełnym książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami - najbardziej zainteresowały je regały z kolorowymi książeczkami dla dzieci. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach na półkach. Dzieci zapoznały się z zasadami zapisu do biblioteki, poznały zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się, jak należy dbać o książki. Wielu z nich obiecało zapisać się do biblioteki. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość zwiedzić budynek Biblioteki i jej poszczególne działy. Wizyta wszystkim ogromnie się podobała. Dziękujemy za miłe spotkanie!