1952

Twoje IP:18.216.233.58

Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji społecznych, jakie są organizowane w Polsce od kilku lat. To akcje charytatywno-ekologiczne, do których może włączyć się każdy. Działanie „zbieramy nakrętki” jest zwykle organizowane w szczytnym celu, dla chorych i poszkodowanych przez los. Przy okazji zbiórki nakrętek pomagamy także chronić środowisko. Butelki bez zamknięcia łatwiej zgnieść, co obniża koszty ich magazynowania oraz przewożenia.

Dokrętki są tak cenne, bo są wykonane z czystego polimeru PET, podczas gdy butelki zrobione są z plastiku o innym składzie. To ważne, bo nakrętki dużo łatwiej poddać recyklingowi, a to oznacza, że proces sam w sobie jest tańszy i bardziej opłacalny.

Uczniowie klasy 2C wraz z rodzicami zaangażowali się w zbiórkę nakrętek. Aby zobrazować ilość uzbieranych sztuk drugoklasiści zbudowali z wypełnionych wieczkami worków piramidę. Teraz piramidy są nie tylko w Egipcie, swoją własną mają uczniowie w SP nr 13.

Fundusze uzyskane ze zbiórki nakrętek zostaną przekazane osobie potrzebującej z naszej miejscowości.

Dzieci zbierały nakrętki pod opieką pań: Lucyny Kosteckiej i Pauliny Sum.