Twoje IP:3.140.185.123

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia dla wielu trwają już od początku grudnia. Najprzyjemniejszy, dla wielu zwyczaj, który dziś kojarzy się z Bożym Narodzeniem, jest związany z osobą św. Mikołaja, który w Wigilię przynosi dzieciom prezenty. Warto jednak podkreślić, że największym gwiazdkowym prezentem ofiarowanym naszym bliskim jesteśmy my sami. Nigdy o tym nie zapominajmy. Uczniowie klasy 2B wykonali papierowe postaci Mikołaja, które wyeksponowali na wystawie klasowej.

Do dziś przetrwało przynoszenie na czas świąt drzewka: świerka sosny lub jodły. Choinka jest symbolem szczęścia i pomyślności. Dawniej ozdabiano ją: jabłkami, orzechami, piernikami, miniaturowymi chlebkami, opłatkami lub ciastkami. W klasie 2B również przyniesiono drzewko świerku. Uczniowie ochoczo zabrali się do przygotowania świątecznych ozdób, które do tej pory zdobią naszą, klasową choinkę.

Kartki świąteczne są częścią rytuału świątecznego i znakiem, iż ktoś o nas pamięta. Nawet krótki list, jednak napisany własnoręcznie, będzie o wiele przyjemniejszy, niż rozbudowane treści, przesyłane za pomocą cyfrowej poczty. Przesłanie życzeń z pomocą tradycyjnej kartki świątecznej wymaga znacznie więcej wysiłku, aniżeli wysłanie życzeń drogą elektroniczną. Dlatego kartki świąteczne są doskonałe pod choinkę. Każdy uczeń, pracując w dwuosobowych grupach, wykonał świąteczną kartkę. Ich dzieła można podziwiać na wystawie prac dziecięcych na szkolnym korytarzu.

Jasełka – widowiska o Bożym Narodzeniu, a ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło oznaczającego żłób. Uczniowie 2B również zaangażowali się i wystąpili w Szkolnych Jasełkach w roli aniołów i pasterzy.

Prace plastyczne uczniowie wykonali pod kierunkiem wychowawcy pani Renaty Grochockiej.