Twoje IP:3.140.185.147

Klasa 1A i 3A biorą udział w ogólnopolskim konkursie ,,Zdrowo jem, więcej wiem”, który jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Celem projektu jest podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia.

Projekt składa się z trzech etapów odpowiadających porom roku: jesiennego, zimowego i wiosennego.

Właśnie w naszej szkole zakończył się pierwszy etap – Jesienny – który stanowi kombinację zajęć lekcyjnych i konkursów, pobudzających kreatywność uczniów.

W ramach tego etapu odbyły się następujące zajęcia z edukacji prozdrowotnej:

•             Jakie znasz owoce i warzywa

•             Zagadki owocowo – warzywne

•             Każdy uczeń chce zostać Siłaczkiem

•             Najciekawsza praca przedstawiającą Order Miłośnika Sportu

•             Forum: Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?

Podczas lekcji i konkursów uczniowie zdobytą wiedzą chcieli podzielić się ze społecznością szkolną. Ciężko pracowali, tworząc zagadki czy ordery. Wspólnymi siłami przygotowali piękny plakat promujący program „Zdrowo jem, więcej wiem”. Zajęcia przebiegały w miłej i pogodnej atmosferze, a uczniowie z uśmiechem na twarzach i z dużym zaangażowaniem brali w nim udział.

Konkurs pomaga wykształcić u dzieci postawy prozdrowotne, a także szerzy wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania i aktywności.

Opiekunami projektu są : p. Agata Durej, p. Marta Kandzior, p. Beata Gola, p. dietetyk Ewelina Podolska.