Twoje IP:52.14.183.150

19 listopada uczniowie klasy 2A i 2B wraz z wychowawcami i opiekunami wyjechali do Nowej Dęby, gdzie znajduje się Muzeum Bombki Choinkowej. Podziwialiśmy tam ekspozycję choinek ustrojonych w stylu amerykańskim, wiktoriańskim, francuskim, norweskim i staropolskim. Wśród tysięcy eksponatów bombek największe wrażenie zrobiła na nas kolekcja jaj Faberge. Obserwowaliśmy również, jak powstaje bombka w pokazie dmuchania i w jaki sposób nadaje się jej kolor. Przekonaliśmy się, że ręczne malowanie baniek wymaga nie tylko talentu, ale również ogromnej cierpliwości. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie i bliskich. Każde dziecko, na pamiątkę swojego pobytu w fabryce, otrzymało bombkę z własnym imieniem oraz tę, którą samodzielnie pomalowało.

Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i wprowadziła choć na chwilę w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Wycieczkę zorganizowała pani Renata Grochocka.