Twoje IP:3.209.80.87

POLinfo

CAŁODOBOWA BEZPŁATNA INFOLINIA

We wtorek 24.09.2019 r. uczniowie klasy 2A i 3A, z nauczycielami p. Agnieszką Kubik, p. Martą Kandzior, p. Beatą Gola i p. Patrycją Kos-Laskowską wybrali się na wycieczkę w niezwykle urokliwe miejsce w Woli Baranowskiej, nazwane Ranczem Alpaka.

Głównym celem wycieczki było obcowanie z przyrodą ożywioną – ze zwierzętami oraz integracja zespołu klasowego. Uczniowie mieli możliwość bliżej poznać te niesamowite zwierzęta. Dowiedzieli się, że alpaki należą do rodziny wielbłądowatych i zamieszkują tereny Ameryki Południowej. Są bardzo delikatnymi zwierzętami i łatwo zaadaptowują się w nowym środowisku. Potrafią dostosować się do różnego klimatu: suchego i upalnego lata, a także do mroźnych zim. Alpaki uznawane są za ekologicznie przyjazne zwierzęta. Posiadają wyjątkową wełnę, która jest bardzo ciepła, lekka oraz niezwykle miękka. Jest również mocna i wytrzymała.

Uczniowie karmili zamieszkujące na ranczo zwierzęta: alpaki, kózki miniaturowe, świnkę i króliki, a kangury, psy oraz pawie obserwowali.

Kolejną atrakcją wycieczki były zabawy prowadzone przez animatorkę (tańce oraz gry i konkursy). W końcu przyszedł czas na ognisko. Pieczone kiełbaski i słodki poczęstunek, w takim otoczeniu smakowały wyjątkowo. Posileni i pełni energii uczniowie ruszyli do Galerii Alpak, gdzie mogli kupić pamiątki.

Na koniec odbyły się warsztaty z rękodzielnictwa. Każdy mógł „wypchać” swoją alpakę, nadać jej imię i zabrać do domu. Nagrodą za wykonaną pracę była zabawa na dmuchanym placu zabaw. Na zakończenie uczniowie otrzymali Certyfikaty Przyjaciół Alpak.

Zabawa była przednia a gościnność Rancza Alpaka jest godna polecenia. Dzięki urokowi Alpak i pomysłowości gospodarzy dzień spędzony na ranczo zapadnie na długo w naszej pamięci. Bardzo miło wspólnie spędziliśmy czas i na pewno tam wrócimy.

DZIĘKUJEMY