Urząd Miejski  

   

Stan powietrza  

   

WIRTUALNY SPACER  

   

Edukacja przez Szachy  

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

0950212
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
375
919
4571
6456
24847
23673
950212

Forecast Today
864

Online (15 minutes ago):21
21 guests

Twoje IP:35.173.57.84
   

POLinfo  

   
   

We wtorek 24.09.2019 r. uczniowie klasy 2A i 3A, z nauczycielami p. Agnieszką Kubik, p. Martą Kandzior, p. Beatą Gola i p. Patrycją Kos-Laskowską wybrali się na wycieczkę w niezwykle urokliwe miejsce w Woli Baranowskiej, nazwane Ranczem Alpaka.

Głównym celem wycieczki było obcowanie z przyrodą ożywioną – ze zwierzętami oraz integracja zespołu klasowego. Uczniowie mieli możliwość bliżej poznać te niesamowite zwierzęta. Dowiedzieli się, że alpaki należą do rodziny wielbłądowatych i zamieszkują tereny Ameryki Południowej. Są bardzo delikatnymi zwierzętami i łatwo zaadaptowują się w nowym środowisku. Potrafią dostosować się do różnego klimatu: suchego i upalnego lata, a także do mroźnych zim. Alpaki uznawane są za ekologicznie przyjazne zwierzęta. Posiadają wyjątkową wełnę, która jest bardzo ciepła, lekka oraz niezwykle miękka. Jest również mocna i wytrzymała.

Uczniowie karmili zamieszkujące na ranczo zwierzęta: alpaki, kózki miniaturowe, świnkę i króliki, a kangury, psy oraz pawie obserwowali.

Kolejną atrakcją wycieczki były zabawy prowadzone przez animatorkę (tańce oraz gry i konkursy). W końcu przyszedł czas na ognisko. Pieczone kiełbaski i słodki poczęstunek, w takim otoczeniu smakowały wyjątkowo. Posileni i pełni energii uczniowie ruszyli do Galerii Alpak, gdzie mogli kupić pamiątki.

Na koniec odbyły się warsztaty z rękodzielnictwa. Każdy mógł „wypchać” swoją alpakę, nadać jej imię i zabrać do domu. Nagrodą za wykonaną pracę była zabawa na dmuchanym placu zabaw. Na zakończenie uczniowie otrzymali Certyfikaty Przyjaciół Alpak.

Zabawa była przednia a gościnność Rancza Alpaka jest godna polecenia. Dzięki urokowi Alpak i pomysłowości gospodarzy dzień spędzony na ranczo zapadnie na długo w naszej pamięci. Bardzo miło wspólnie spędziliśmy czas i na pewno tam wrócimy.

DZIĘKUJEMY

https://photos.app.goo.gl/Fgv9SZ5pXjhADPbt7

 

   
© by Sp13.