Urząd Miejski  

   

WIRTUALNY SPACER  

   

Edukacja przez Szachy  

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

0808117
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
62
867
2557
5546
16284
16394
808117

Forecast Today
960

Online (15 minutes ago):13
13 guests

Twoje IP:3.80.4.76
   

POLinfo  

   

31 maja uczniowie klasy 5C pod opieką p. Ewy Rzeszutek, p. Barbary Pyrz oraz p. Barbary Wojciechowskiej uczestniczyli w wycieczce do Arboretum w Bolestraszycach. Mianem tym określa się wyodrębniony obszar, na którym uprawiane są drzewa, krzewy i krzewinki dla celów naukowych i hodowlanych. Nazwa wywodzi się od łacińskiego słowa „arbor” – drzewo. Piątoklasiści mieli okazję zobaczyć kolekcję niezwykłych roślin pochodzenia obcego i rodzimego. Na terenie Arboretum prezentowane są również rzeźby- wiklinowe obiekty powstałe w czasie Międzynarodowych Plenerów Artystycznych „Wiklina w Arboretum”. Pobyt w tym niezwykłym miejscu był dla uczniów żywą lekcją przyrody.

Na terenie ogrodu zorganizowane zostało ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, co nie tylko stanowiło posiłek, ale także przyczyniło się do integracji zespołu klasowego.

Kolejnym punktem wycieczki był zamek w Krasiczynie, który należy do najpiękniejszych pomników polskiego renesansu. Uczniowie wysłuchali jego niezwykłej historii i zwiedzili zabytkowe komnaty. Jednym z najcenniejszych jego elementów architektonicznych jest mieszcząca się w Baszcie Boskiej kaplica przyrównywana do Kaplicy Zygmuntowskiej na Wawelu. Jednak największą atrakcją było dla uczniów zwiedzanie sali tortur w zamkowych lochach. Wycieczka obfitowała w wiele wrażeń i na długo pozostanie w pamięci.

https://photos.app.goo.gl/NSCnxauMFVphdqHL9

 

   
© by Sp13.