Twoje IP:3.80.4.76

POLinfo

31 maja uczniowie klasy 5C pod opieką p. Ewy Rzeszutek, p. Barbary Pyrz oraz p. Barbary Wojciechowskiej uczestniczyli w wycieczce do Arboretum w Bolestraszycach. Mianem tym określa się wyodrębniony obszar, na którym uprawiane są drzewa, krzewy i krzewinki dla celów naukowych i hodowlanych. Nazwa wywodzi się od łacińskiego słowa „arbor” – drzewo. Piątoklasiści mieli okazję zobaczyć kolekcję niezwykłych roślin pochodzenia obcego i rodzimego. Na terenie Arboretum prezentowane są również rzeźby- wiklinowe obiekty powstałe w czasie Międzynarodowych Plenerów Artystycznych „Wiklina w Arboretum”. Pobyt w tym niezwykłym miejscu był dla uczniów żywą lekcją przyrody.

Na terenie ogrodu zorganizowane zostało ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, co nie tylko stanowiło posiłek, ale także przyczyniło się do integracji zespołu klasowego.

Kolejnym punktem wycieczki był zamek w Krasiczynie, który należy do najpiękniejszych pomników polskiego renesansu. Uczniowie wysłuchali jego niezwykłej historii i zwiedzili zabytkowe komnaty. Jednym z najcenniejszych jego elementów architektonicznych jest mieszcząca się w Baszcie Boskiej kaplica przyrównywana do Kaplicy Zygmuntowskiej na Wawelu. Jednak największą atrakcją było dla uczniów zwiedzanie sali tortur w zamkowych lochach. Wycieczka obfitowała w wiele wrażeń i na długo pozostanie w pamięci.