31980

Twoje IP:18.191.254.0

W dniu 31 maja uczniowie klasy 1C świętowali Dzień Dziecka w mieleckim kinie Cinema 3D. Przed projekcją filmu animowanego ”Paskudy” dzieci zapoznały się z pracą w kinie. Poznały technologię Dolby Atmos, nowy standard trójwymiarowości dźwięku uzyskiwany dzięki głośnikom montowanym nad głowami słuchaczy i dźwiękami ponad nami. Usłyszeliśmy dźwięk w nowej technologii, dowiedzieliśmy się, że kinem można sterować za pomocą telefonu komórkowego.

Po kinowych warsztatach wszyscy udali się do sali kinowej, gdzie rozpoczął się seans "Paskudy". Paskudy to miłe, bystre i życzliwe lalki, ale nietypowa uroda wyklucza je ze świata pięknych zabawek, które mają nieść radość dzieciom. Bohaterowie nie tylko bawią, ale przede wszystkim przekazują najmłodszym niezwykle ważną lekcję: nikt nie jest idealny i to jest OK. Główna bohaterka Moxy i jej towarzysze przypominają, że nie liczy się wygląd, prawdziwe piękno pochodzi z wnętrza. To bardzo trafnie pokazany temat tolerancji, inności i wyjątkowości każdego z nas.

Po obejrzeniu filmu, pełni wrażeń uczniowie świętowali dalej. Udali się na lody, które smakowały wyśmienicie.

Międzynarodowy Dzień Dziecka pozostanie pierwszakom na długo w pamięci.

Opiekę nad uczniami w tym dniu sprawowały panie: Lucyna Kostecka i Elżbieta Wąż.