1952

Twoje IP:18.216.123.120

7 marca 2019 r. zaprosiliśmy rodziców i dzieci, które od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej, na DZIEŃ OTWARTY Szkoły Podstawowej nr 13 w Mielcu. Jest to coroczna okazja do zaprezentowania rodzicom przyszłych uczniów efektów wielu obszarów działań naszej szkoły oraz pokazania, jak funkcjonuje, zmienia się i pięknieje „Trzynastka”.

Spotkanie poprowadziła reprezentująca Samorząd Uczniowski – Marcelina Rzeźnik - uczennica klasy III- gimnazjalnej. Słowo do rodziców skierowała pani Teresa Lechocińska - Ciupa – Dyrektor Szkoły.

To, że nasza szkoła to nie tylko nauka, uczniowie przekonywali gości w krótkim pokazie talentów.

Klasa II a

-        w układzie tanecznym „TRILLER”, przygotowanym pod opieką wychowawczyni - pani Marty Kandzior,

-        oraz w układzie tanecznym „To ja Ziemia”, przygotowanym przez panie - Renatę Dybską, Martę Kandzior i Beatę Golę;

Klasa II c

-        w koncercie na dzwonkach pod opieką pani Anny Żmudy;

Grupa gimnastyczna z klasy IV a

-        w układzie gimnastycznym przygotowanym pod kierunkiem pani Marceliny Mosior - Świć – nauczyciela wychowania fizycznego;

Zespół taneczny – Kameleon

-        w tańcu z choreografią pani Anny Żmudy.

Po artystycznych doznaniach rodzice i przyszli uczniowie zostali zaproszeni na spacer po szkole, podczas którego poznali ważne w szkole miejsca, takie jak biblioteka, zaprezentowana przez panie – Joannę Grzebyk, Katarzynę Dąbek i Aldonę Zbrzezny, sale sportowe, w których o zajęciach opowiedział pan Jarosław Surowiec, jadalnia – z „przewodnikiem” – panią Barbarą Stępień. Co oczywiste, ogromne zainteresowanie dzieci wzbudziła wizyta w salach lekcyjnych, gdzie można było zasiąść w ławce, obejrzeć pokaz magicznego dywanu i tablicy interaktywnej. Spacer po szkole zamykała wizyta w szkolnej świetlicy, w której pani Anna Rogóż, odkrywając zasoby tego miejsca, pokazała, czym można się będzie bawić po lekcjach, w oczekiwaniu na rodziców.

„Trzynastka” przybrała w tym dniu wyjątkowo odświętny wygląd. Nasi goście mieli okazję podziwiać piękne dekoracje wykonane przez uczniów pod okiem pań- Anny Rogóż, Lucyny Kosteckiej, Elżbiety Kapały, Renaty Grochockiej, Celiny Rojowskiej i Marty Nagaduś - Dziekan. Można było podziwiać również prace trójwymiarowe - wystawy kwiatów oraz makiet układu słonecznego wykonane przez uczniów i ich rodziców, jako podsumowanie lekcji o kosmosie.

W rolę fotografa szkolnej uroczystości wcieliła się Gabriela Trzyna -uczennica klasy VIII.

Przyszłym uczniom i ich rodzicom mówimy –„DO ZOBACZENIA we wrześniu!”

Składamy podziękowanie wszystkim osobom zaangażowanym w tę uroczystość – uczniom, nauczycielom i rodzicom.

Koordynatorzy wydarzenia

Agata Durej