Twoje IP:34.207.152.62

W naszej szkole zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, w dniu 1.02.2019r., przed feriami zimowymi odbyło się w naszej szkole profilaktyczne spotkanie z policjantem nt. „Bezpieczne ferie”. Spotkanie poświęcone było bezpiecznym zabawom podczas zimowych ferii. Pani policjantka mówiła o niebezpieczeństwie zjazdów sankami w okolicach dróg i zbiorników wodnych oraz ślizganiu się na zamarzniętych stawach, rzekach i jeziorach. Przestrzegała uczniów przed poruszaniem się po drogach publicznych po zmroku. Przekonywała dzieci, że noszenie odblasków wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Informowała również o sposobach zachowania i wzywania pomocy w przypadku nagłych zdarzeń. Uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe do służb ratunkowych. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. Było to pouczające spotkanie. Teraz jesteśmy pewni, że nasi uczniowie, w poczuciu bezpieczeństwa, mogą udać się na wypoczynek zimowy.