20649

Twoje IP:54.242.115.55

Świąteczny okres niesie ze sobą przyjemny czas, na który wszyscy czekają, a zwłaszcza dzieci. Tak też było w klasie 1B. Uczniów odwiedził Mikołaj, który obdarował każdego ciekawym prezentem. Dzieci wyczekiwały tej wizyty z niecierpliwością przygotowując pracę z postacią Mikołaja, widzianego ich oczami.

W ten sposób podziękowały mu za miłą niespodziankę. Następnie uczniowie wraz z wychowawcą Renatą Grochocką wybrali się do kina 3D w galerii Navigator, gdzie obejrzeli film o świętach Bożego Narodzenia pt. „Grinch”, który wprowadził ich w radosny czas oczekiwania na zbliżające się święta. W związku z tym uczniowie przygotowali klasę na świąteczną wigilię: ubrali choinkę, przyozdabiając ją lśniącymi bombkami i łańcuchami. Były to ozdoby już gotowe lub wykonane, samodzielnie przez dzieci i innych członków rodziny, z papieru i włóczki. Wykonali również prace plastyczne: stroiki świąteczne oraz choinki ozdobione bombkami z kolorowej bibuły. W czasie klasowej wigilii, wszyscy łamiąc się opłatkiem, składali sobie świąteczne i noworoczne życzenia, śpiewali kolędy oraz częstowali się piernikami, upieczonymi w domu wraz ze swoimi mamami. W wigilijny nastrój wprowadziła nas kolęda „Cicha noc” pięknie zaśpiewana przez uczennicę Anielę. Rozstaliśmy się w dobrym i miłym nastroju, aby powrócić do szkoły w Nowym Roku.