Twoje IP:54.146.206.127

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinkii innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w naszej szkole „Warsztatów pieczenia świątecznych pierników”.

W czwartek 13 grudnia zajęcia odbyły się nie tylko w klasach, ale i na jadalni szkolnej, gdzie uczniowie, pod opieką pani dietetyk Eweliny Podolskiej i pani kierownik świetlicy Barbary Stępień, mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników. Dzieciaki, niektóre po raz pierwszy, poznawały proces ich pieczenia. Z wielką radością wałkowały przygotowane wcześniej ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia, z uwagą obserwowały proces pieczenia się ciastek. Upieczone przez uczniów pierniki znalazły swoje miejsce na choince w świetlicy szkolnej. Pieczenie pierniczków sprawiło naszym uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia.