1989

Twoje IP:18.116.63.236

Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 13 w Mielcu włącza się w akcję „Przytulanka na odwagę” zorganizowaną przez Szpitalny Oddział Ratunkowy w Mielcu. Zbieramy pluszowe maskotki dla dzieci przebywających w szpitalu. Mają one umilić czas spędzony na oddziale, oswoić z nową rzeczywistością. Zbiórka trwa do 21 grudnia. Maskotki można przynosić do p. Barbary Pyrz do Sali nr 63. Sprawmy, aby na twarzach chorych dzieci pojawił się uśmiech!!!! !

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Mielcu każdego roku pomoc medyczną uzyskuje kilkaset dzieci. „Czas spędzony przez nie w szpitalu nie zawsze jest przyjemny – z reguły przepełnia go stres i lęk przed nieznanym. Chcąc oswoić małych pacjentów z naszą lecznicą, już jakiś czas temu zapoczątkowaliśmy akcję „Przytulanka na odwagę”, w ramach której przekazywaliśmy pozyskane własnym asumptem maskotki wszystkim dzieciom odwiedzającym mielecki SOR. Ten mały dla nas gest serca oznaczał bardzo wiele dla dzieci, które – dzięki maskotce – czuły się w szpitalu lepiej i bezpieczniej”, mówi lek. med. Monika Gołębiowska, ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w mieleckim szpitalu.

To właśnie na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, w dniach od 3 do 31 grudnia, potrwa zbiórka maskotek, które dodadzą otuchy małym pacjentom, a następnie – wraz z nimi wyjdą ze szpitala do domów. „Maskotki nie muszą być nowe. Jako organizatorzy akcji osobiście zadbamy o to, by zostały wyczyszczone, a tym samym, by stały się bezpieczne dla swoich nowych właścicieli”, przekazuje Leszek Kwaśniewski, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.