Twoje IP:54.144.100.123

Uczniowie klasy IIA pod opieką p. Marty Kandzior i p. Beaty Goli wybrali się do Nadleśnictwa Mielec. Celem wycieczki było poznanie siedziby Nadleśnictwa oraz ważnych okazów przyrodniczych znajdujących się w naszym regionie. Piękny i ciekawy świat przyrody naszej okolicy przedstawiła nam pani leśnik - Sylwia. Zaprosiła przybyłych na ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną "Do Bobra". Dzieci poznały nazwy pomników przyrody, sposób ich oznakowania, uczyły się rozpoznawać drzewa po liściach, obserwowały pracę mrówek w mrowisku, gniazda na drzewach, słuchały śpiewu ptaków. Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek i zabawy na świeżym powietrzu.

Bezpośredni kontakt z przyrodą zbliżył dzieci i uwrażliwił na świat roślinny i zwierzęcy. Dzieci uczą się właściwego i opiekuńczego stosunku do przyrody, rozumieją jakie stanowisko i rolę zajmuje człowiek w przyrodzie.