Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Twoje IP:54.166.207.223

21 września 2018r. uczniowie klasy I c wraz z wychowawczynią panią Lucyną Kostecką oraz paniami Anną Rogóż i Teresą Czekaj odwiedzili skansen w Kolbuszowej - krajoznawcze muzeum etnograficzne pod gołym niebem, gdzie eksponowane są zabytki budownictwa ludowego oraz sprzęty i narzędzia określonego regionu. Pani przewodnik z wielką pasją opowiadała o życiu chłopów w dawnej wsi. Zaprowadziła dzieci do chałup, stodół, kościoła, pracowni oraz dawnej szkoły, w której uczniowie pisali na tabliczkach i używali kałamarzy.

Mali uczestnicy wycieczki obejrzeli zabawki jakich używali ich rówieśnicy w przeszłości.
Dla pierwszaków, te jeszcze nie tak odległe czasy, bez prądu i komputera były mało wyobrażalne.
Oprócz zwiedzania obiektów dziewczynki i chłopcy uczestniczyli w warsztatach pieczenia proziaków. Zabawa w kucharza sprawiła im dużo radości, a wspólna degustacja była okazją do bliższego poznania i integracji zespołu klasowego.
Krajobraz wiejski pełen starych wiatraków, pól, łąk, zwierząt i ogródków kwiatowych oraz wspaniała pogoda sprawiły, że były to niezapomniane chwile.