Twoje IP:34.228.41.66

Zapoczątkowana przez Parę Prezydencką tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji.

W auli szkolnej spotkała się młodzież z klas gimnazjalnych oraz klasy ósmej i w obecności pani dyrektor Teresy Lechocińskiej-Ciupa, a także pani wicedyrektor Marii Greczki wysłuchała fragmentu lektury Stefana Żeromskiego pt. „Przedwiośnie”. Prowadzący spotkanie Agnieszka Marzec i Hubert Szul z klasy 3e przypomnieli, że tegoroczna lektura to ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, która została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Trudnego zadania interpretacji tekstu książki podjęli się: Emilia Wolanin, Szymon Tarachanowicz i Kacper Soboń z klasy 3b, a także Klaudia Wasserman i Iga Bakowska z klasy 3d.

Biblioteka szkolna zaprasza do wypożyczenia lektury.