Urząd Miejski  

   

WIRTUALNY SPACER  

   

Edukacja przez Szachy  

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

0731807
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
771
844
2287
6269
18741
28452
731807

Forecast Today
1296

Online (15 minutes ago):22
22 guests

Twoje IP:54.146.98.143
   

               12 czerwca br. odbyła się lekcja pokazowa dla nauczycieli mieleckich szkół podstawowych w ramach projektu informatycznego „Zabawa w programowanie”. Miłym gościem była pani Danuta Zdonek, koordynatorka projektu zorganizowanego przez CKPiDN w Mielcu. Zajęcia przygotowały i prowadziły panie: Marta Nagaduś - Dziekan i Lucyna Kostecka. Uczniowie klasy I b pokazali, że programować można nie tylko na informatyce, ale również na innych przedmiotach. W kolejnych etapach zajęć uczniowie rozkodowywali tytuł śpiewanki i kodowali na macie edukacyjnej drogi do poszczególnych jej taktów.

              Wystukiwali rytm, śpiewali solmizacją melodię, a następnie zagrali ją na dzwonkach. Sala lekcyjna cały czas wypełniona była śpiewem i dźwiękami instrumentów. W drugiej części lekcji uczniowie grali w „Scottie Go!, czyli programowali drogę Scottiemu.

               15 czerwca zajęcia mogli obejrzeć nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły. Pracy dzieci uważnie przyglądała się pani dyrektor, Teresa Lechocińska - Ciupa, która po zajęciach długo rozmawiała z dziećmi i gratulowała takich zdolności i umiejętności. Na koniec przytoczyła piękne słowa: „Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź, tam dobre serca mają. Źli ludzie – wierzaj mi – Ci nigdy nie śpiewają”.

Dziękujemy!

https://photos.app.goo.gl/tDnQenu3YJmqriJ6A

 

              

   
© by Sp13.