Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Twoje IP:54.92.163.105

W środę, 25 maja 2018 r. w Jasionce koło Rzeszowa w nowo wybudowanym centrum wystawienniczo-kongresowym województwa podkarpackiego MG2Arena odbył się I Międzynarodowy Kongres Edukacyjny IT i Szachy.

W czasie trwania Kongresu odbyły się drużynowe turnieje szachowe klas I-III oraz IV-VI. Naszą szkołę reprezentowali: klasy I-III: Adam Rębisz z II A, Kacper Nowak z III B, Agnieszka Rżany i Sylwia Makuch z III A oraz klasy IV-VI: Jakub Borzęcki, Radosław Bąk z VI A i Dawid Borzęcki i Kinga Makuch z V A. W zawodach wzięło udział ponad 640 uczniów z całego kraju.

W klasyfikacji końcowej klas I-III Szkoła Podstawowa nr 13 zajęła 58 miejsce na 70 startujących zespołów. Lepiej wypadli ich starsi koledzy, którzy w rywalizacji 91 szkół zajęli 12 miejsce.

Najlepiej z naszych zawodników zaprezentowała się piątoklasistka Kinga Makuch. Z kompletem siedmiu zwycięstw zajęła I miejsce na 4 szachownicy na której występowały dziewczynki. Bardzo dobry występ zaliczył również Jakub Borzęcki, który z rezultatem 6,5 punktów z 7 partii zajął na 2 szachownicy II miejsce exequo.

W trakcie zawodów odbyły się dwa panele edukacyjne dla nauczycieli na temat programowania w klasach I-III oraz Edukacji przez Szachy w Szkole.

Opiekunami naszych szachistów byli nauczyciele wychowania fizycznego Robert Nowak i Robert Karnasiewicz.