Właśnie zakończyły się zajęcia dotyczące udzielania i wzywania pomocy osobom, które jej potrzebują. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy III B, w trzech dziewięcioosobowych grupach. Celem programu było praktyczne poznanie najważniejszych czynności, które trzeba wykonać, by komuś pomóc i zapamiętać zasady obowiązujące
w udzielaniu pierwszej pomocy.

Uczniowie nauczyli się , że aby komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie, zawsze należy pamiętać o zachowaniu spokoju. Następnie trzeba postępować według określonego schematu: zadbać o własne bezpieczeństwo, sprawdzić przytomność poszkodowanej osoby, wezwać pomoc, sprawdzić oddech, kiedy jest oddech, ułożyć w pozycji bocznej ustalonej, gdy nie ma oddechu, wykonać resuscytację krążeniowo- oddechową.

Dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w tym programie, zdobywając tytuł „ Małego Ratownika”. Zajęcia przeprowadziła wychowawczyni – Renata Grochocka.

Twoje IP:54.198.3.15