Dnia 13 lutego 2018 r. uczniowie klasy I a z p. Martą Kandzior uczestniczyli w spotkaniu z panią Barbarą Pszeniczny - policjantką z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Tematem spotkania było zapoznanie i utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego, ale również przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Policjantka rozmawiała z pierwszakami o zachowaniu bezpieczeństwa na przerwach w szkole, w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym podróżowaniu autem. Gość zwrócił również uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach
z obcymi i omówił sposoby unikania ich. Pani policjantka podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać, w związku z czym obdarowała uczestników spotkania pięknymi znaczkami odblaskowymi. Na zakończenie uczniowie zaprosili panią Basię do wspólnego zdjęcia.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc, a pierwszaki „odblaskowo” zabłysną przykładem bezpiecznych zachowań w szkole i poza nią.

 

 

https://photos.app.goo.gl/jOJYcH3OLA6pdX2V2

 

   

Urząd Miejski  

   

WIRTUALNY SPACER  

   

InterKl@sa  

   

Edukacja przez Szachy  

   

Statystyki  

0517285
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
398
588
986
5681
20148
17188
517285

Forecast Today
672

Online (15 minutes ago):29
29 guests

Twoje IP:54.166.203.17
   
   

Translator  

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

 
   
© by Sp13.