Urząd Miejski  

   

WIRTUALNY SPACER  

   

Edukacja przez Szachy  

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

0589808
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
226
728
6875
6875
13873
27796
589808

Forecast Today
672

Online (15 minutes ago):18
18 guests

Twoje IP:34.228.41.66
   

               Pierwsze w historii jasełka prawdopodobnie wystawił św. Franciszek z Asyżu w 1223 roku. Była to scena narodzin Dzieciątka Jezus, zaaranżowana w grocie. Dała ona początek tradycji kontynuowanej do dziś na całym świecie. W dniu 18 stycznia 2018 r. uczniowie klasy I b ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Mielcu na deskach szkolnego teatru również odtworzyli to historyczne wydarzenie.

               Spektakl wyreżyserowała wychowawczyni klasy, Pani Marta Nagaduś - Dziekan. Przedstawiona przez uczniów historia była tradycyjnym ukazaniem narodzin Jezusa, w którą wpleciony został współczesny wątek odwiedzin Bożego Dzieciątka przez dzieci. Inscenizacja przeplatana była skocznymi pastorałkami i znanymi kolędami w ciekawych aranżacjach. Chociaż dla pierwszaków był to debiut na szkolnej, dużej scenie, wszyscy świetnie poradzili sobie z tremą. Na zakończenie Karolina i Jakub zagrali na keyboardzie kilka kolęd, wprowadzając wszystkich w nastrój minionych już świąt Bożego Narodzenia.

               Na widowni zasiadły wyjątkowe dla dzieci osoby – kochani Rodzice i Dziadkowie oraz goście specjalni – Pan Zbigniew Witek, dyrektor Zespołu Szkół im. prof.
J. Groszkowskiego w Mielcu i Panie nauczycielki z zaprzyjaźnionego już „Elektryka”: Teresa Szczepańska, Iwona Żola, Anna Kilian, Zofia Fijałkowska, Grażyna Kulczyk. Swoją obecnością przyjemność zrobiła wszystkim również nasza Pani Dyrektor, Teresa Lechocińska-Ciupa.

               Dla wszystkich, na pamiątkę, uczniowie własnoręcznie przygotowali upominki. Babcie i dziadkowie otrzymali laurki, a goście specjalni – zimowe stroiki z szyszek. Jasełka wywarły na publiczności ogromne wrażenie.

               Uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią szczególne podziękowania składają Pani Teresie Czekaj za wsparcie przygotowań, starszym kolegom z Gimnazjum nr 4 za obsługę techniczną, pracownikom szkoły za przygotowanie auli, mamom uczniów: Pani Annie Babuli, Pani Anecie Łuckiej - Bękarciak, Pani Mirosławie Gorazd, Pani Grażynie Kulczyk, Pani Aleksandrze Ziębie za cudowną scenografię i słodki poczęstunek.

https://photos.app.goo.gl/I8f2zt7ea6G1swj23

]

   
© by Sp13.