Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

1973

Twoje IP:54.166.207.223

30 listopada uczniowie klasy III b uczestniczyli w zajęciach wspomagających rozwój umiejętności społeczno-emocjonalnych pt. „Kompetencje społeczne, odpowiedzialność i pozytywne postawy”. Celem warsztatów, prowadzonych w dwóch grupach, było uświadomienie dzieciom potrzeby wzajemnej pomocy, współpracy, komunikacji oraz dbania o pozytywną atmosferę w klasie. Podczas zajęć uczniowie tworzyli drzewka dobrych praktyk, z których będą korzystać podczas zabawy i nauki w szkole. Zajęcia prowadzone były metodami aktywnymi, ze szczególnym akcentem na:

- uczenie się we współpracy (świadomość znaczenia własnej roli w grupie, a także roli innych w procesie rozwiązywania problemów o charakterze zespołowym),

- czerpanie satysfakcji z inicjowania i realizacji działań.

Warsztatowa forma zajęć dała uczniom wiele pozytywnych emocji i ważnych doświadczeń. Wspólnie stworzone „Drzewka dobrych praktyk” zostały powieszone
w widocznym miejscu i jeszcze długo będą przypominały uczniom o niecodziennej lekcji.

Zajęcia zorganizowane zostały we współpracy szkoły z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Mielcu, a przeprowadziła je pani mgr Gertruda Fijołek, której serdecznie dziękujemy.