Końcem listopada uczniowie klasy III a wyruszyli do Wólki Książnickiej, w której na skraju lasu znajduje się Domek Myśliwski „Diana”. W tym dniu dzieci przyswoiły sobie wiedzę z zakresu przyrody i słuchały opowieści o św. Hubercie. Obejrzały kapliczkę z piękną płaskorzeźbą przedstawiającą patrona myśliwych. Wysłuchały ciekawych informacji dotyczące zwierząt i lasu. Na pamiątkę otrzymały wizerunek św. Huberta i plan lekcji
z przyrodniczym akcentem.

Kolejną atrakcją przygotowaną dla trzecioklasistów był udział w pszczelich warsztatach. Poprowadziła je pani Wioletta Okulska. Podczas prezentacji uczniowie mogli pogłębić swoją wiedzę o pszczołach i obejrzeć atrybuty pracy pszczelarza. W domku udekorowanym porożami i obrazami degustowali wytwór pracy owadów. Na zakończenie przybysze przymierzali stroje pszczelarskie, w których wyglądali wspaniale i sprawiali wrażenie gotowych do pracy.

Posileni jedzeniem uczestnicy wycieczki udali się do sali myśliwskiej na zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, np. niebezpiecznego psa. Przywołali w pamięci telefony alarmowe. Grupa brała czynny udział
w sytuacji trudnej, wcielając się w rolę ratującego. Profesjonalnej lekcji udzielił uczniom pracownik Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu pan Maciej Rachwał.

Przyjezdni gorąco podziękowali organizatorom za niezapomniane doznania, wręczając im drobne upominki. Na zakończenie pobytu klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z tej listopadowej wyprawy.

Opiekunami podczas pobytu w Wólce Książnickiej były panie: Lucyna Kostecka, Elżbieta Jaracz i Magdalena Skowron.

Warning: Division by zero in /modules/mod_zt_visitor_counter/helper.php on line 74

Twoje IP:54.158.248.112