Urząd Miejski  

   

WIRTUALNY SPACER  

   

Edukacja przez Szachy  

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

0616332
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
363
1005
5139
5991
15701
24696
616332

Forecast Today
1368

Online (15 minutes ago):36
36 guests

Twoje IP:54.146.206.127
   

   Końcem listopada uczniowie klasy III a wyruszyli do Wólki Książnickiej, w której na skraju lasu znajduje się Domek Myśliwski „Diana”. W tym dniu dzieci przyswoiły sobie wiedzę z zakresu przyrody i słuchały opowieści o św. Hubercie. Obejrzały kapliczkę z piękną płaskorzeźbą przedstawiającą patrona myśliwych. Wysłuchały ciekawych informacji dotyczące zwierząt i lasu. Na pamiątkę otrzymały wizerunek św. Huberta i plan lekcji
z przyrodniczym akcentem.

     Kolejną atrakcją przygotowaną dla trzecioklasistów był udział w pszczelich warsztatach. Poprowadziła je pani Wioletta Okulska. Podczas prezentacji uczniowie mogli pogłębić swoją wiedzę o pszczołach i obejrzeć atrybuty pracy pszczelarza. W domku udekorowanym porożami i obrazami degustowali wytwór pracy owadów. Na zakończenie przybysze przymierzali stroje pszczelarskie, w których wyglądali wspaniale i sprawiali wrażenie gotowych do pracy.

   Gospodarze spotkania przygotowali dla uczniów ognisko z pieczeniem kiełbasy. Własnoręcznie przygotowana kiełbaska smakowała wyjątkowo. Na dzieci przy stolikach czekały także ciasteczka, pieczywo i gorąca herbata.

   Posileni jedzeniem uczestnicy wycieczki udali się do sali myśliwskiej na zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, np. niebezpiecznego psa. Przywołali w pamięci telefony alarmowe. Grupa brała czynny udział
w sytuacji trudnej, wcielając się w rolę ratującego. Profesjonalnej lekcji udzielił uczniom pracownik Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu pan Maciej Rachwał.

   Przyjezdni gorąco podziękowali organizatorom za niezapomniane doznania, wręczając im drobne upominki. Na zakończenie pobytu klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z tej listopadowej wyprawy.

   Opiekunami podczas pobytu w Wólce Książnickiej były panie: Lucyna Kostecka, Elżbieta Jaracz i Magdalena Skowron.

 

 

https://photos.app.goo.gl/GnwJN1Qud9jSC4Mz1

   
© by Sp13.