Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Twoje IP:54.166.207.223

Na zajęciach edukacji polonistycznej i edukacji plastycznej uczniowie klasy I b pod bacznym okiem wychowawczyni, pani Marty Nagaduś – Dziekan, realizowali projekt plastyczny „Jestem architektem. Miasto moich marzeń”.

Poznając literę „d”, dzieci miały możliwość dowiedzieć się, jak mieszkają ludzie na różnych kontynentach, jak wyglądają
ich domy i z jakich materiałów są zbudowane. Wiedzą już, np. kto mieszka w jurcie, kto
w tipi, a kto w domu na palach. Uczniowie postanowili „zabawić się w architektów”
i zaprojektować miasto swoich marzeń. Stworzyli projekty bajecznie kolorowych domów, stojących równo po obu stronach ulicy. „Wyczarowali” również makiety osiedla, w którym chcieliby mieszkać. Własnoręcznie zrobili modele budynków, pojazdów, znaków drogowych. Dużą wagę przywiązali do terenów zielonych. Ich osiedle jest pełne trawników, skwerów, parków.

Wystawę można oglądać na szkolnym korytarzu.