Urząd Miejski  

   

WIRTUALNY SPACER  

   

Edukacja przez Szachy  

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

0616169
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
200
1005
4976
5991
15538
24696
616169

Forecast Today
744

Online (15 minutes ago):43
43 guests

Twoje IP:54.146.206.127
   

W dniach 10 i 13 listopada 2017 r. w naszej szkole został zrealizowany projekt edukacyjny pod wdzięczną nazwą „Ta, co nie zginęła”. W ramach projektu zostało zrealizowanych wiele zadań.

              W piątek, 10 listopada, odbyła się akademia, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie. O historii naszego kraju opowiadała uosobiona szabla, która jako oręż towarzyszyła Polakom w walkach o odzyskanie niepodległości i przywoływana jest
w słowach hymnu narodowego: „Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy, Co nam obca przemoc wzięła szablą odbierzemy”.

Tę wspaniałą uroczystość przygotowali uczniowie klasy VI a pod kierunkiem pani Józefy Skop.

Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum na godzinach wychowawczych i technice własnoręcznie wykonali kotyliony, a koordynatorem tego zadania była pani Katarzyna Dąbek,

Młodzież uzdolniona plastycznie, pracująca pod kierunkiem pani Katarzyny Dąbek i pani Urszuli Bar, wykonała plakaty na temat „Polskie drogi do niepodległości”, które ozdobiły szkolne korytarze.

W dniu 13 listopada młodzież klas drugich gimnazjum wzięła udział w „Śpiewankach patriotycznych” przygotowanych przez panie: Urszulę Bar, Alinę Martykę i Ewę Ziembę- Ząbek. W radosną atmosferę listopadowego święta niepodległości wprowadził naszych uczniów krótki montaż słowno – muzyczny. Wielka była radość ze wspólnego śpiewania popularnych pieśni legionowych i dziecięcych piosenek pt. „Jestem Polakiem” i „Mały Polak” w wykonaniu uczniów klasy 3 b szkoły podstawowej.

Dopełnieniem zrealizowanego projektu były 2 lekcje patriotyzmu dla klas trzecich przeprowadzone przez panią Joannę Grzebyk poświęcone Żołnierzowi Wyklętemu - Danucie Siedzikównie ps. Inka.

 

 

https://photos.app.goo.gl/XRHHiyzUqkooeXyZ2

 

   
© by Sp13.