Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Twoje IP:54.166.207.223

W piątek, 10 listopada 2017 r. w Spółdzielczym Domu Kultury przy ulicy Kusocińskiego w Mielcu odbył się jeden z pięciu finałów rejonowych Igrzysk Dzieci w szachach, który miał rangę półfinału wojewódzkiego. Wśród ośmiu drużyn rywalizujących o dwa miejsca premiowane awansem do finału wojewódzkiego znalazły się dwa zespoły z Mielca: Szkoła Podstawowa nr 13 – mistrz powiatu mieleckiego i Szkoła Podstawowa nr 6 – wicemistrz powiatu.

Każda z drużyn składała się z czterech zawodników: trzech chłopców i dziewczynki. W niektórych drużynach na szachownicach „męskich” grały dziewczyny. Naszą szkołę reprezentowali: Radosław Bąk i Jakub Borzęcki z klasy VI A oraz Dawid Borzęcki i Kinga Makuch z klasy V A.

Zawody rozegrano systemem „Każdy z każdym” na dystansie 7 rund. Każdy z graczy miał 10 minut na rozegranie partii. W zawodach zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej z Pilzna, która w zeszłym roku zdobyła tytuł mistrza województwa. Drugie, premiowane awansem do finału, miejsce zajęli szachiści z mieleckiej Trzynastki. Na najniższym stopniu podium znaleźli się uczniowie z mieleckiej „Szóstki”, niestety bez awansu.

Finał, w którym wystąpi dwanaście najlepszych drużyn z Podkarpacia zostanie rozegrany 23 listopada w Leżajsku.