Urząd Miejski  

   

WIRTUALNY SPACER  

   

Edukacja przez Szachy  

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Statystyki  

0616203
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
234
1005
5010
5991
15572
24696
616203

Forecast Today
1056

Online (15 minutes ago):34
34 guests

Twoje IP:54.146.206.127
   

Wzbogaceniem tematów o drzewach, krzewach i lesie, omawianych na lekcjach, była wizyta klasy III a w Nadleśnictwie w Mielcu. Ta niecodzienna lekcja przyrody odbyła się 19 października 2017r. Uczniowie wzięli udział w programie pt. „Świat drzew”. Zajęcia składały się z dwóch etapów. W pierwszym pani leśniczy zapoznała dzieci ze zwierzętami żyjącymi w polskich lasach. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia eksponatów zwierząt oraz zdobycia informacji na różne tematy przyrodnicze. Rozpoznawali m. in. odgłosy ptaków
i zwierząt, które można usłyszeć w lesie oraz liście drzew. Rozwiązywali zagadki przygotowane przez panią. Drugi etap programu odbył się w terenie. Wraz z leśnikiem trzecioklasiści wybrali się do pobliskiego lasu, aby móc w rzeczywistości rozpoznawać
i nazywać drzewa i krzewy. Rozpoznanie dębu, klonu, brzozy czy jarzębiny nie sprawiało uczniom kłopotu, ale już buki i czeremcha okazały się niezłą zagadką. Jednak przy pomocy specjalistki i te okazy zostały zidentyfikowane. Pani leśnik przypomniała uczniom o ochronie środowiska i o tym, aby nie zaśmiecać lasów. Zaprosiła uczniów do zabawy polegającej na sprzątaniu lasu, która miała udowodnić dzieciom, że porządkowanie lasu w grupie daje szybsze efekty.

              Spacer po lesie dostarczył nam wielu miłych doznań. Świeże powietrze i barwy lasu jesienią wprawiły wszystkich w miły nastrój. Uczniowie zbierali liście, aby później na lekcji wykonać zielnik przedstawiający różne kształty liści drzew rosnących w naszej okolicy.
Na zakończenie tej żywej lekcji przyrody, w podziękowaniu za przekazane informacje, dzieci wręczyły pani leśnik bukiet kwiatów wykonany z liści.

Opiekunami towarzyszącymi uczniom w leśnej wędrówce były panie - Lucyna Kostecka i Elżbieta Jaracz.

 

https://photos.app.goo.gl/eqhbYwZzttCNgy8z1

 

   
© by Sp13.