Wzbogaceniem tematów o drzewach, krzewach i lesie, omawianych na lekcjach, była wizyta klasy III a w Nadleśnictwie w Mielcu. Ta niecodzienna lekcja przyrody odbyła się 19 października 2017r. Uczniowie wzięli udział w programie pt. „Świat drzew”. Zajęcia składały się z dwóch etapów. W pierwszym pani leśniczy zapoznała dzieci ze zwierzętami żyjącymi w polskich lasach. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia eksponatów zwierząt oraz zdobycia informacji na różne tematy przyrodnicze. Rozpoznawali m. in. odgłosy ptaków
i zwierząt, które można usłyszeć w lesie oraz liście drzew. Rozwiązywali zagadki przygotowane przez panią. Drugi etap programu odbył się w terenie. Wraz z leśnikiem trzecioklasiści wybrali się do pobliskiego lasu, aby móc w rzeczywistości rozpoznawać
i nazywać drzewa i krzewy. Rozpoznanie dębu, klonu, brzozy czy jarzębiny nie sprawiało uczniom kłopotu, ale już buki i czeremcha okazały się niezłą zagadką. Jednak przy pomocy specjalistki i te okazy zostały zidentyfikowane. Pani leśnik przypomniała uczniom o ochronie środowiska i o tym, aby nie zaśmiecać lasów. Zaprosiła uczniów do zabawy polegającej na sprzątaniu lasu, która miała udowodnić dzieciom, że porządkowanie lasu w grupie daje szybsze efekty.

Spacer po lesie dostarczył nam wielu miłych doznań. Świeże powietrze i barwy lasu jesienią wprawiły wszystkich w miły nastrój. Uczniowie zbierali liście, aby później na lekcji wykonać zielnik przedstawiający różne kształty liści drzew rosnących w naszej okolicy.
Na zakończenie tej żywej lekcji przyrody, w podziękowaniu za przekazane informacje, dzieci wręczyły pani leśnik bukiet kwiatów wykonany z liści.

Opiekunami towarzyszącymi uczniom w leśnej wędrówce były panie - Lucyna Kostecka i Elżbieta Jaracz.

Warning: Division by zero in /modules/mod_zt_visitor_counter/helper.php on line 74

Twoje IP:54.158.248.112