Dnia 19.09. 2017 r. uczniowie klasy III a wraz z opiekunami: p. Lucyną Kostecką,p. Elżbietą Jaracz i p. Anną Rogóż wybrali się na wycieczkę autokarową do zabytkowej kopalni soli w Bochni. Dzięki udostępnionej nam Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej nasze zwiedzanie miało charakter podróży w czasie. Podczas wędrówki trasą turystyczną poznawaliśmy historię najstarszej w Polsce kopalni soli, której początki sięgają czasów średniowiecza.

         Program edukacyjny „Śladami pracy górnika” dostarczył nam wielu wrażeń i ciekawej zabawy. W czasie zwiedzania poznaliśmy mnóstwo ciekawostek dotyczących kopalni i soli, m.in. w jaki sposób kopalnia powstała, jak się dawniej wydobywało sól, do czego służyła dawniej, a do czego dzisiaj, czy sól była droga itp. Duże wrażenie zrobiło na dzieciach spotkanie ze średniowiecznym górnikiem i zwiedzanie kaplicy św. Kingi.

       Niezwykłą atrakcją był zjazd windą pod ziemię oraz przejazd podziemną kolejką „Kuba” kursującą 176 m pod ziemią między szybami Campi i Sutoris oraz wspólne gry i zabawy w podziemnej sali gimnastycznej.

       Na zakończenie pobytu w kopalni dzieci wykonały czapki górnicze z wybranym przez siebie kolorem pióropusza (czarnym, zielonym, białym lub czerwonym).

       Pobyt w kopalni okazał się dla uczniów niezwykłą przygodą, ale też interesującą lekcją. Był to dla nich dzień bardzo aktywny i pełen wrażeń. Bogatsi w wiedzę i wspomnienia z żalem opuszczali teren kopalni, aby udać się w drogę powrotną do domu.

 

https://photos.app.goo.gl/arQqNCTDUEUQMphD3

 

   

Urząd Miejski  

   

WIRTUALNY SPACER  

   

InterKl@sa  

   

Edukacja przez Szachy  

   

Statystyki  


Warning: Division by zero in /modules/mod_zt_visitor_counter/helper.php on line 74
0473259
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
30
412
1744
5221
11260
27418
473259

Online (15 minutes ago):7
7 guests

Twoje IP:54.158.248.112
   
   

Translator  

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

 
   
© by Sp13.