6 czerwca  uczniowie klasy II b uczestniczyli  w zajęciach pt. „Uczucia i emocje – jak poskromić złość”. Celem warsztatów, prowadzonych w dwóch grupach, było uświadomienie dzieciom możliwości panowania nad swoimi emocjami. Wspólnie przygotowywali katalog sposobów takiego reagowania, żeby nie zrobić nikomu krzywdy. Rozpoznać pojawiającą się w nas złość  oraz umiejętne nad nią panowanie i rozładowanie – oto jest wielka sztuka.

W trakcie zajęć dzieci stworzyły „Klasowy kodeks złości”, w którym ustaliły, co mogą robić gdy poczują się zdenerwowane. Szukały rozwiązań akceptowanych przez wszystkich, zadając sobie wiele bardzo ważnych, nie tylko dla drugoklasistów, pytań:

-        Gdy czuje się zdenerwowany, co mogę wówczas zrobić?

-        Czego robić mi nie wolno?

-        Jakie będą skutki tego, co zdecyduję się zrobić, dla mnie i dla innych?

Ważnym elementem warsztatu było zwrócenie uwagi na aspekt wsparcia i współpracy w zespole klasowym. Praca w grupach dawała dzieciom wiele pozytywnych i ważnych dla współpracy doświadczeń.

Za pełen „worek pomysłów” i poprowadzenie zajęć gorąco dziękujemy Pani Gertrudzie Fijołek – pedagogowi z Poradni Psychologiczno – pedagogicznej w Mielcu. Z niecierpliwością czekamy na ciąg dalszy.

Katarzyna Zemmel - pedagog

Warning: Division by zero in /modules/mod_zt_visitor_counter/helper.php on line 74

Twoje IP:54.158.248.112