1.06.2017r. 106 uczniów z klas: 1a, 1b, 2a, 2b i 3b naszej szkoły wraz z wychowawcami i opiekunami świętowało Międzynarodowy Dzień Dziecka w wyjątkowym miejscu. Podwoje swoje otworzył przed nami Średniowieczny Gród Słowiański w Stobiernej koło Dębicy. Pod wnikliwym okiem wojów ćwiczyliśmy łucznictwo.

W izbie wojów słuchaliśmy interesujących opowieści o słowiańskich wojownikach, ich broni i sposobach walki. Podczas zajęć z garncarstwa mieliśmy sposobność ulepienia z gliny wybranego naczynia, które zabraliśmy ze sobą na pamiątkę ciekawych zajęć. Odwiedzając kuchnię słowiańską własnoręcznie, zrobiliśmy podpłomyki, które po upieczeniu na ognisku zjedliśmy ze smakiem. Z wielkim zainteresowaniem i emocjami obejrzeliśmy walkę wojów w pełnym umundurowaniu. Na zakończenie pobytu rozegraliśmy zawody w strzelaniu z łuku do tarczy. Zwycięzcy tj. Marek Misiak(2a),  Dominik Krupa(1b), Michał Kaczmarczyk (3b) otrzymali zawieszkę dla najlepszego łucznika – GROT STRZAŁY. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni szczęśliwie powróciliśmy z wojaży po pięknych zakątkach Małopolski.

Warning: Division by zero in /modules/mod_zt_visitor_counter/helper.php on line 74

Twoje IP:54.158.248.112