Twoje IP:3.149.24.159

W piątek, 4 czerwca, na warszawskim Torwarze odbył się III Ogólnopolski Turniej Finałowy dla uczniów szkół uczestniczących w projekcie Ministerstwa Edukacji i Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole”. W zawodach wzięło udział 708 dzieci klas I-III ze szkół podstawowych z całej Polski.

Nasze miasto reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 im. Jana Bytnara „Rudego”, którzy w tak wielkim turnieju wystąpili po raz pierwszy i zajęli drużynowo wysokie 35 miejsce na 135 startujących drużyn. Pomimo wczesnej pory wyjazdu i długiej podróży nasze 7, 8, 9 i 10 letnie maluchy dzielnie walczyły i niewiele ustępowały w grze swoim bardziej utytułowanym przeciwnikom.

Poza grą organizatorzy przygotowali dla nich wiele różnych atrakcji, w tym m. in. spotkanie
z arcymistrzem Kacprem Piorunem – mistrzem świata w rozwiązywaniu zadań szachowych. Uczniowie mieli również czas na spacer po warszawskich Łazienkach.

„Trzynastkę” reprezentowali: Sylwia i Kinga Makuch, Kacper Nowak, Natalia Żmuda, Zuzanna Zięba, Zofia Koper, Brajan Mazur, Dawid Borzęcki, Emma Ogórek, Krzysztof Wydro, Maciej Węgrzyn i Marlena Winiarska. Opiekunem był pan Robert Karnasiewicz.