Twoje IP:3.17.128.129

Już po raz szesnasty, 2 czerwca 2016 roku, w Sali Posiedzeń im. Jana Pawła II w Urzędzie Miasta Mielca odbyła się Dziecięca Rada Miejska pod hasłem: „Przyszłość Mielca naszą sprawą”. W spotkaniu z przedstawicielami władz miasta wzięła udział czteroosobowa delegacja uczniów naszej szkoły w składzie: Oliwia Wiatrowska, Emilia Wolanin, Kacper Rogóż i Grzegorz Gruszka.

Zebranych delegatów z wszystkich szkół podstawowych przywitali Daniel Kozdęba, prezydent Mielca oraz Marian Kokoszka, przewodniczący Rady Miejskiej. Pan prezydent złożył najmłodszym radnym życzenia z okazji Dnia Dziecka. Wstępem do obrad była prezentacja multimedialna ze wszystkich dotychczasowych rad dziecięcych, a niespodzianką dla wszystkich obecność koleżanki, która prowadziła pierwsza radę, obecnie pani psycholog Marty Gałkowskiej.

Następnie rozpoczęła się część, którą dzieci lubią najbardziej - zadawanie pytań władzom miasta. Młodzi radni pytali o budowę nowej hali sportowej, o zanieczyszczone powietrze, nowe ścieżki rowerowe, wyposażenie placów zabaw i chirurgię dziecięcą. Pan prezydent cierpliwie odpowiadał na pytania, czasem wywołując do odpowiedzi innych swoich pracowników, czy też przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Mariana Kokoszkę. Następnie odczytano apel dzieci z Ukrainy o zbiórkę dla nich pomocy szkolnych. Na zakończenie wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia i zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.