1929

Twoje IP:3.145.130.31

Uczniowie naszej szkoły, co roku od dziesięciu lat, biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX, który odbywa się pod naukowym patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od wielu lat osiągają najwyższe wyniki możliwe do zdobycia w tym konkursie.

W tym roku szkolnym również możemy poszczycić się osiągnięciami naszych uczniów: Patryka Rusina z klasy V a - bdb wynik, Kingi Bylickiej z klasy V b - db wynik, Jakuba Machniaka z klasy V a, - db wynik oraz Dawida Rusina z klasy III a - db wynik.

Ideą konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, słownikowej, kulturoznawczej oraz z zadanej lekturki do przeczytania. Uczniowie biorący udział w konkursie FOX mogą uzyskać najwyższy wynik, czyli tytuł laureata - to uczniowie, którzy napisali test najlepiej, wynik bdb - to 4% uczniów w skali całego kraju oraz wynik db - 7% uczniów w skali całego kraju.