1952

Twoje IP:3.135.183.187

1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W naszej szkole upamiętniliśmy tych, którzy z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Zaangażowanie młodzieży z klas V-VIII w wydarzenia edukacyjne poświęcone bohaterom podziemia antykomunistycznego było duże.

Zorganizowane zostały okolicznościowe wystawy, które obejrzała Pani Dyrektor Dorota Buczek-Kolanko w towarzystwie uczniów. Autorami projektu byli uczniowie klas 8a i 8b.

Wychowankowie odwiedzili miejsce pamięci narodowej – pomnik Żołnierzy Wyklętych, który znajduje się na Górze Cyranowskiej w Mielcu.

Nauczyciele historii przeprowadzili pogadanki i lekcje z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych Instytutu Pamięci Narodowej oraz zorganizowany został pokaz filmów ”Żołnierze Wyklęci” i Żołnierze Niezłomni – Danuta Siedzikówna „Inka”.

Cała społeczność szkolna wysłuchała audycji nadanej przez radiolę szkolną. Na długo zapamiętamy słowa piosenki „Szukali światła w mroczne dni, przed Bogiem tylko chyląc kark. Pośród klęczących dumnie szli, w pogardzie mając każdy targ".