32072

Twoje IP:3.145.196.87

Kolędowanie to obrzęd ludowy, podczas którego przebierańcy obchodzą domy w okresie świątecznym. Po nowym roku uczniowie z klasy 2a kolędowali w szkole. Przedstawili uczniom klas I-III oraz zerówkom spektakl świąteczny i życzyli wszystkim wszystkiego dobrego w nowym roku. Drugoklasiści zaprezentowali przedstawienie pt. „Szopka szkolna”, w którym uczeń zmaga się z wyborem dobra i zła, śpiewali kolędy, pastorałki oraz przygrywali na instrumentach muzycznych. Barwny korowód składał się z pasterzy, aniołów, trzech króli, diabełka, śmierci, ucznia, osiołka, baranka, pieska i żołnierza.

W dalszej części spotkania uczniowie zagrali na dzwonkach chromatycznych kolędy: „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Młodzi artyści otrzymali gromkie brawa od uczniów , nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości za swój świąteczny występ. Wszyscy podziwiali zdolności aktorskie uczniów i uczennic, grę na instrumentach, śpiew, piękne stroje oraz scenografię.

Spektakl świąteczny wspólnie z uczniami przygotowały panie Lucyna Kostecka i Paulina Sum.