Twoje IP:3.145.191.214

W dniu 04.11.2022 r. klasa 4b wraz z opiekunami Agatą Tarczoń, Pauliną Sum oraz Elżbietą Jaracz uczestniczyła w wycieczce do Krakowa. Rolę przewodnika pełnił pan Mirosław Pietrzak. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zobaczenia rzeźby smoka wawelskiego, który jest jednym z najbardziej znanych symboli Krakowa.

Kryjówką tej mitycznej postaci była jaskinia zwana Smoczą Jamą, znajdująca się u podnóża krakowskiego wzgórza wawelskiego. Uczniowie przypomnieli sobie legendę związaną ze smokiem, a najwytrwalszym dzieciom udało się zrobić zdjęcie w momencie, gdy smok ział ogniem.

Następnie udaliśmy się na Stary Rynek, który słynie w Europie ze swego uroku. Jest to wyjątkowe miejsce z zabytkami Krakowa: Kościołem Mariackim, renesansowymi Sukiennicami oraz pomnikiem Adama Mickiewicza. Kolejnym przystankiem było Muzeum Obwarzanka. Obwarzanek szczyci się ponad 600-letnią tradycją i jest najsmaczniejszym symbolem Krakowa. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach i własnoręcznie upiekli obwarzanki, które zabrali ze sobą do domu. Otrzymali również Dyplom Czeladnika Obwarzankowego. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Lotnictwa Polskiego. Dzięki przewodnikowi uczniowie zapoznali się głównie z historią polskiego lotnictwa wojskowego z czasów I wojny światowej i okresu międzywojennego.

Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Z żalem żegnaliśmy Kraków, który odcisnął w naszych sercach swój ślad. Wszyscy uczestnicy zgodnie oświadczyli, że odwiedzą go ponownie. Zakupione pamiątki i zdjęcia będą nam przypominać wspaniałą wycieczkę.